Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Powstaje La Playa Resort&Spa nad Balatonem. Rozpoczęły się prace ziemne, kiedy staną pierwsze domki? (ZDJĘCIA)

07.04.2021 18:00 | 6 komentarzy | 8 163 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Rozpoczęła się inwestycja nad trzebińskim Balatonem. Dwaj przedsiębiorcy - Michał Rogula i Ruben Mirowski, zbudują tu ośrodek wypoczynkowy - całoroczne domki noclegowe, restaurację oraz saunarium.
6
Powstaje La Playa Resort&Spa nad Balatonem. Rozpoczęły się prace ziemne, kiedy staną pierwsze domki? (ZDJĘCIA)
Trzebiński Balaton - 6 kwietnia 2021 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwaj przedsiębiorcy rozpoczęli budowę ośrodka na działce gminnej o pow. 4269 m2 (w rejonie obecnej bazy nurkowej i parku linowego). Prace ziemne ruszyły niedługo po tym, jak gmina dała inwestorom prawo do dysponowania gruntem na 15 lat. Obecnie działka jest uzbrajana w sieć wodociągową i kanalizację sanitarną.

- Dodatkowo teren został uprzątnięty. Wywieziono stąd leżące w zaroślach odpady, jak również wycięto rosnące tu wcześniej chaszcze (samosiejki), które uniemożliwiały korzystanie z tej części Balatonu - mówi Michał Rogula, jeden z inwestorów.

Pochodzi z Krakowa, ale z racji tego, że nurkuje i wędkuje, już wcześniej odwiedzał Balaton. Zapewnia, że inwestycja ma jak najmniej ingerować w teren.
- Domki, do budowy których się przymierzamy, staramy się tak rozmieścić, by wkomponowały się w istniejący drzewostan - zapewnia.

Do końca maja 2021 r. powinny zakończyć się wszystkie niezbędne prace związane z uzbrojeniem i  zasileniem działki w media. Kolejnym krokiem będzie budowa i uruchomienie restauracji.
- Jesienią 2021 roku planujemy rozpocząć budowę 4 domków noclegowych. Prace potrwają do wiosny 2022 roku - wylicza inwestor.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku. La Playa będzie ośrodkiem czynnym cały rok. Inwestorzy liczą, że nowe atrakcje znajdą uznanie wśród osób morsujących, nurków i wędkarzy, jak również urlopowiczów, ceniących sobie ciszę i spokój poza sezonem wakacyjnym.

Więcej w najbliższym wydaniu "Przełomu"