Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

W Trzebini powstał drugi klub lekkoatletyczny

11.03.2021 16:00 | 0 komentarzy | 1 719 odsłona | Marek Oratowski
Na sportowej mapie Trzebini pojawił się nowy klub - KS Start Trzebinia. Kilka dni temu otrzymał licencję na udział w zawodach. Ma szkolić najmłodszych.
0
W Trzebini powstał drugi klub lekkoatletyczny
Licencja dla nowego klubu wydana została kilka dni temu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tej pory z sukcesami młodymi adeptami lekkiej atletyki zajmowała się KS Victoria Trzebinia.

- Na zebraniu zarządu Victorii pojawił się pomysł zmian w szkoleniu młodzieży. To znaczy utworzenia drugiego klubu lekkoatletycznego KS Start Trzebinia, do szkolenia dzieci od 7. do 14. roku życia. Ci najbardziej uzdolnieni będą kontynuować swoją przygodę ze sportem w KS Victoria Trzebinia - tłumaczy prezes Ewa Sierka.
KS Start Trzebinia już działa. Opieką szkoleniową objętych jest około 30 dzieci. Trenują dwa razy w tygodniu na hali sportowej przy ZSECH w Trzebini. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 16.15. Klub Start Trzebinia zatrudnia dwóch trenerów. W Victorii Trzebinia od lutego szkolenie młodzieży też uległo zmianie. Obecnie z klubem współpracuje czterech trenerów. Nastąpił podział na grupy treningowe w zależności od uprawianej konkurencji.

- Usystematyzowanie szkolenia poprzez utworzenie drugiego klubu, właściwie prowadzony nabór, wsparcie lokalnych firm, konsekwentne budowanie przyjaznej atmosfery, a nade wszystko zaangażowanie szkoleniowców oraz zmiany w szkoleniu będą receptą na jeszcze większe sukcesy i lepszy rozwój lekkiej atletyki w powiecie chrzanowskim - podkreśla Ewa Sierka.