Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kwiaty na 8 marca. Róże od zakochanych, tulipany dla koleżanek z pracy

08.03.2021 10:30 | 0 komentarzy | 1 500 odsłona | Agnieszka Filipowicz
Symboliczny kwiatek. To zwyczajowy prezent z okazji 8 marca. Jakie kwiaty mężczyźni wybierają najczęściej, by obdarować kobiety?
0
Kwiaty na 8 marca. Róże od zakochanych, tulipany dla koleżanek z pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Z czym kojarzy Ci się 8 marca?

Trendy się zmieniają co jakiś czas, ale pewne kwiaty są niezawodne. To róże i tulipany. Nimi najczęściej obdarowywana jest płeć piękna 8 marca.

- Zazwyczaj mężczyźni kupują tulipany dla koleżanek z pracy, a dla swoich kobiet - róże. Zauważyłam, że ci zakochani nie oszczędzają na ilości. Największy bukiet, jakie przygotowywałam dotąd, liczył 45 czerwonych, długich róż. Klient kupował go dla swojej kobiety zupełnie bez okazji - mówi Joanna, kwiaciarka z Chrzanowa.
Jakie kwiaty, oprócz róż i tulipanów, cieszą się w tym roku powodzeniem? Okazuje się, że kwitnące w doniczkach np. hiacynty.

- Do łask wracają też frezje - dodaje Joanna.
Frezje uchodzą za bardziej subtelne od róż. Wiele kobiet lubi też ich słodki zapach. Najbardziej intensywnie pachną jaśniejsze odmiany, czyli białe, żółte i liliowe.

Według sondażu zrealizowanego w 2020 roku na zlecenie serwisu Prezentmarzeń, 84 proc. respondentek przyznało, że świętuje 8 marca.

A Wam z czym się kojarzy 8 marca? Zachęcamy do wzięcia udziału  w naszej sondzie.