Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

13.05.2011 10:17 | 0 komentarzy | 3 995 odsłony | red
Mecz piłkarskiej czwartej ligi pomiędzy Orłem Balin a Orkanem Szczyrzyc, piątoligowy pojedynek Chełmka z Bronowianką oraz spotkanie na szczycie klasy B UKS Dulowa - UKS Siersza, to jedne z najciekawiej zapowiadających się wydarzeń sportowych zbliżającego się weekendu.
0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
W rundzie jesiennej piłkarze Dulowej granatowe stroje pokonali Sierszę na jej terenie 3-0
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecz piłkarskiej czwartej ligi pomiędzy Orłem Balin a Orkanem Szczyrzyc, piątoligowy pojedynek Chełmka z Bronowianką oraz spotkanie na szczycie klasy B UKS Dulowa - UKS Siersza, to jedne z najciekawiej zapowiadających się wydarzeń sportowych zbliżającego się weekendu.

PIŁKA NOŻNA

IV liga
Orzeł Balin - Orkan Szczyrzyc (sobota, 14 maja, godz. 17)

Walczący o awans do trzeciej ligi balinianie zajmują obecnie trzecią pozycję w tabeli. Do drugiego miejsca, gwarantującego promocję do wyższej klasy rozgrywkowej tracą tylko trzy punkty.
Przed tygodniem Orzeł dość niespodziewanie przegrał w Sieprawiu z miejscowymi Karpatami. Orkan z kolei dość szczęśliwie pokonał u siebie ostatnią w klasyfikacji Alwernię, która spokojnie mogła się pokusić o wywalczenie choćby punktu.
- Po wpadce w Spierawiu zespół nie stracił pewności siebie. Szkoda, że nie wygraliśmy. Najważniejsze jednak, aby na koniec sezonu zająć miejsce premiowane awansem. Mamy predyspozycje, żeby zwyciężyć z Orkanem. Czy się uda? Ja jestem optymistą. W sobotę nie zagra Damian Mrożek, który nabawił się kontuzji w ostatnim spotkaniu ligowym – mówi Piotr Pierścionek, trener Orła Balin.

V liga
KS Chełmek - Bronowianka Kraków (sobota, 14 maja, godz. 17)

VI liga
LKS Żarki - Jałowiec Stryszawa (niedziela, 15 maja, godz. 17)

Klasa A
Wolanka - Młoszowa, Płaza - Balin II, Kwaczała - Myślachowice, Lgota - Kamień (wszystkie: sobota, 14 maja, godz. 17.30), Regulice - Gromiec (niedziela, 15 maja, godz. 17), Kościelec - Zalas (niedziela, 15 maja, godz. 16), Okleśna - Babice (niedziela, 15 maja, godz. 17.30)

Klasa B
Jankowice - Tenczynek, Dulowa - Siersza,  Alwernia II - Rusocice (sobota, 14 maja, godz. 17), ZWM Wodna - Sanka (sobota, 14 maja, godz. 17.30), Bolęcin - Mętków (niedziela, 15 maja, godz. 16), Brodła - Pogorzyce (niedziela, 15 maja, godz. 14, Okleśna)

Ciekawie powinno być w Dulowej. Lider podejmie bowiem trzecią w tabeli Sierszę. Gospodarze sobotniego pojedynku idą ostatnio jak burza. Wygrali pięć kolejnych meczów strzelając w nich 34 gole i tracąc zaledwie dwa.
Siersza po pięciu wiosennych wygranych z rzędu ulegli w minioną niedzielę wysoko, bo aż 1-10 Promykowi Bolęcin.
- Na łatwą przeprawę nie mamy się co nastawiać. Rywal z pewnością będzie chciał się zrehabilitować za ostatnią porażkę – uważa Tomasz Witkowski, szkoleniowiec Dulowej.
- Z Promykiem to był straszny wypadek przy pracy. Coś jednak złego się działo w drużynie od meczu w Rusocicach. Chłopaki są w bojowym nastroju. Szczególnie, że w Dulowej gra kilku chłopaków z osiedla Gaj – mówi Wojciech Kuliński, prezes UKS Siersza.

Klasa C
PUKS - Zagórze II (sobota, 14 maja, godz. 15), Luszowice - Korona (sobota, 14 maja, godz. 16), Wolanka II - Górzanka (niedziela, 15 maja, godz. 12.30, Tenczynek)

Małopolska Liga Juniorów Młodszych
MKS Trzebinia-Siersza - Garbarnia Kraków (sobota, 14 maja, godz. 11)

(MK)