Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Wracają wyjazdy do sanatoriów

05.03.2021 13:30 | 2 komentarze | 2 644 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym.
2
Wracają wyjazdy do sanatoriów
Od 15 marca ponownie jest dostępna rehabilitacja stacjonarna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stanie się tak 15 marca. Osoby, które będą korzystać z wyjazdów muszą pamiętać o kilku rzeczach.

Każdemu kto został skierowany na taką rehabilitację ZUS przekaże zawiadomienie wraz z ulotką informacyjną. Podobnej korespondencji mogą się również spodziewać osoby, które otrzymały skierowanie wcześniej, ale z powodu wstrzymania wyjazdów nie mogły z niego skorzystać.

Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jesteśmy skierowani.

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Dlatego przed wyjazdem do sanatorium konieczne jest wykonanie testu. O jego zleceniu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny.

Test będzie bezpłatny. Aby go zrobić należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny.

- Co ważne, nie należy planować wyjazdu zanim sanatorium nie poinformuje o negatywnym wyniku testu. Osoby, które są w kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu. Ci, którzy nie mogą jechać na rehabilitację powinni poinformować o tym ZUS. Istotne jest również to, żeby przekazać do ośrodka rehabilitacyjnego zmianę numeru telefonu - wyjaśnia Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.