Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Dilerzy narkotykowi w rękach policji. Zatrzymali ich libiąscy kryminalni

01.03.2021 14:14 | 6 komentarzy | 10 920 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Libiążu zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w narkotykowy proceder. Jeden z nich handlował narkotykami w powiecie chrzanowskim.
6
Dilerzy narkotykowi w rękach policji. Zatrzymali ich libiąscy kryminalni
fot. KPP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mieszkaniu 31-latka z Libiąża policjanci znaleźli 23 gramy amfetaminy, 25 gramów marihuany oraz wagę elektroniczną. Po nocy spędzonej w celi dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Tam usłyszał trzy zarzuty - dwa za udzielanie innej osobie środka odurzającego oraz jeden za posiadanie narkotyków. Już trafił do aresztu na 3 miesiące.

Kilka dni później libiąscy kryminalni pojawili się w mieszkaniu innego mieszkańca gminy - 30-latka. Ujawnili 168 gramów amfetaminy oraz 43 gramów marihuany, dwie wagi elektroniczne, młynek.  Funkcjonariusze znaleźli też pistolet z nabojem gazowym. 30-latek usłyszał łącznie aż 12 zarzutów m.in. za handel narkotykami oraz posiadanie znacznej ich ilości. Również wylądował w 3-miesięcznym areszcie.

Starszemu z mężczyzn grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. 30-latek za handel narkotykami może spędzić za kratkami nawet 10 lat.