Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Prognoza pogody. Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa

26.02.2021 13:00 | 0 komentarzy | 1 606 odsłona | Agnieszka Filipowicz
To jeszcze nie wiosna! Choć w naszym regionie padły ostatnio rekordy ciepła za luty, zima jeszcze da o sobie znać. Mróz nadejdzie, a na razie - w weekend - lekkie ochłodzenie.
0
Prognoza pogody. Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszystko wskazuje na to, że mróz i zima jeszcze wrócą do Europy. W najbliższy weekend spodziewajmy się ochłodzenia. Za dnia w powiecie chrzanowskim  - w sobotę 6 stopni Celsjusza, a niedzielę 7, zaś nocą - 1 stopień na plusie w sobotę i 2 w niedzielę. W pierwszy dzień weekendu spodziewajmy się też opadów śniegu z deszczem.

Zapowiada się koniec wiosennych temperatur w najbliższym czasie. Z początkiem marca do Europy z północy spływać zacznie bardzo chłodna, arktyczna masa powietrza. Mróz najpierw zawita do Skandynawii, później obejmie Republiki Bałtyckie. Następnie temperatury zaczną spadać w Polsce, na Ukrainie i Słowacji.

Natomiast w okolicach 5-10 marca do Polski może spłynąć chłodne powietrze arktyczne z północy Europy. Niewykluczone więc, że po 10 marca znów odczujemy (przynajmniej nocami) mróz dwucyfrowy. Za dnia może być troszkę poniżej 0 stopni.