Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

EcoHarmonogram, czyli wszystkie eko-informacje w jednym miejscu

19.02.2021 08:00 | 0 komentarzy | 1 602 odsłona | Grażyna Kaim
Nie wiesz, do którego kosza powinien trafić dany odpad? Kiedy czynny jest PSZOK? Kiedy u Ciebie jest odbiór odpadów segregowanych, a kiedy zmieszanych? Co prawda wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.zmgk.chrzanow.pl, a harmonogramy na wydrukowanych kartkach, ale można też wybrać łatwiejsze rozwiązanie, czyli aplikację na telefon EcoHarmonogram.
0
EcoHarmonogram, czyli wszystkie eko-informacje w jednym miejscu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Słyszałem o EcoHarmonogramie, co to takiego?

EcoHarmonogram to aplikacja, która jeszcze bardziej usprawnia komunikację pomiędzy mieszkańcami a Związkiem Międzygminnym "Gospodarka Komunalna". W okresie pandemii i przy szeregu ograniczeń w bezpośredniej obsłudze jest to znaczne ułatwienie. Jej użytkownicy mogą np. natychmiast otrzymać powiadomienie o trudnościach z odbiorem odpadów czy o dodatkowo wyznaczonych terminach odbioru. Ale to nie wszystko, bo aplikacja zawiera mnóstwo praktycznych informacji dla mieszkańców gmin Chrzanów, Libiąż i Trzebinia.

Co takiego znajdę w tej aplikacji, że powinienem ją zainstalować?

Aplikacja to niezawodny asystent, który jest zawsze pod ręką. Pobierze aktualny harmonogram wywozu odpadów z konkretnego adresu, a gdyby terminy się zmieniły, to automatycznie go zaktualizuje, więc nie trzeba o tym pamiętać. Co więcej, EcoHarmonogram wyświetli nam powiadomienie o tym, że zbliża się termin odbioru konkretnych odpadów, i że trzeba je wystawić przed dom. Koniec więc z wyszukiwaniem harmonogramu na stronie Związku czy sprawdzaniem terminów na kartkach dostarczanych przez firmę odbierającą odpady. EcoHarmonogram przyda się też w sytuacji, gdy nie wiemy, gdzie wyrzucić konkretny odpad. Wystarczy wpisać jego nazwę, a aplikacja nas poinstruuje, do którego kosza powinien trafić. Przypomni o zbliżającym się terminie płatności czy podpowie, gdzie jest najbliższy PSZOK. Tam też można znaleźć dodatkowe informacje dotyczące PSZOK-u (dni i godziny otwarcia, odpady, które tam można oddać), a także jakie są obecnie stawki za gospodarowanie odpadami, wzory deklaracji, dane kontaktowe do Związku, a nawet ekologiczne gry i zabawy dla najmłodszych i nieco starszych.

Gdzie znajdę EcoHarmonogram?

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze sklepów internetowych na każdy smartfon lub tablet z systemem Android, iOS lub WindowsPhone. Gdy ją zainstalujemy i chcemy, aby pokazywała harmonogramy dla naszego adresu, to wystarczy w menu wybrać opcję zarządzaj adresami i wpisać ten, który nas interesuje. W wersji na komputer EcoHarmonogram można znaleźć na stronie www.zmgk.chrzanow.pl w zakładce: Aplikacja mobilna.

Więcej informacji na: https://www.zmgk.chrzanow.pl i Fb/ZMGKChrzanow

Materiał przygotowany przez Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie