Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Uwaga na fałszywych gazowników! Pukają do drzwi i próbują wyłudzić dane

26.01.2021 17:46 | 3 komentarze | 5 447 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Odwiedzają mieszkania, podają się za przedstawicieli gazowni, usiłują zdobyć szczegółowe dane i nakłaniają do podpisania umowy o zmianie taryfy. Uważajcie!
3
Uwaga na fałszywych gazowników! Pukają do drzwi i próbują wyłudzić dane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na osiedlu Krakowska i osiedlu Widokowym w Trzebini dziś pojawili się mężczyźni, którzy podawali się za przedstawicieli gazowni. Chcieli szczegółowych danych od lokatorów.

- Dzwoniłam do PGNiG. Nikt nikogo nie wysyła na osiedla. Wszystko jest załatwiane za pośrednictwem e-maila lub poczty - alarmuje mieszkanka os. Widokowe.

Nie ona jedyna.
- Dotarły do nas sygnały z kilku bloków na naszym osiedlu. Należy być ostrożnym i nie ufać osobom, które podają się za przedstawicieli gazowni czy Tauronu - przestrzega Teresa Replińska, przewodnicząca Rady Osiedla Widokowe.

Takich odwiedzin „nieproszonych gazowników" w Trzebini było ostatnio co najmniej kilka.
- Nigdy się nie zdarza, by gazownia wysyłała swoich pracowników po domach czy mieszkaniach. W wyjątkowych sytuacjach, gdy jest sprawdzana szczelność instalacji gazowej w blokach, wcześniej informacja przesyłana jest do administracji budynku i zamieszczane jest ogłoszenie - mówi jeden z monterów instalacji gazowych.

Pamiętajmy: w przypadku odwiedzin osób podających się za pracowników gazowni, należy zażądać okazania stosownej legitymacji służbowej.