Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Jutro przypada 4. rocznica śmierci Heleny Kmieć

23.01.2021 20:00 | 0 komentarzy | 1 683 odsłona | Marek Oratowski
W Libiążu, rodzinnym mieście Heleny Kmieć zamordowanej w 2017 roku w Boliwii, w 4. rocznicę jej śmierci będzie msza święta oraz premiera opowiadajacej o wolontariuszce misyjnej książki dla dzieci.
0
Jutro przypada 4. rocznica śmierci Heleny Kmieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obchody ze względu na epidemię będą skromne. W niedzielę 24 stycznia o godz. 11.30 w parafii św. Barbary w Libiążu zostanie odprawiona msza święta. Po niej nastąpi premiera książki dla dzieci „Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć".

Każdy z 14 rozdziałów to unikatowa historia z życia bohaterki, otoczona pięknymi ilustracjami. Wydała ją Fundacja im. Heleny Kmieć. Na stronie fundacji można będzie oglądać to wydarzenie online.

Helena Kmieć działała w Wolontariacie Misyjnym Salvator. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Zaangażowana była w wiele inicjatyw m.in. organizację Światowych Dni Młodzieży, pomoc w świetlicy Caritas, działalność duszpasterstwa akademickiego. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła pracę jako wolontariuszka misyjna w Boliwii, z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba, gdzie została zamordowana.