Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak namierzyć zagubiony lub skradziony telefon?

15.01.2021 09:07 | 0 komentarzy | 749 odsłon | red

Materiał promocyjny

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś niemal każdy z nas posługuje się telefonem komórkowym. Z zaawansowanych urządzeń korzystają zarówno seniorzy, jak i nawet kilkuletnie dzieci. Popularne smartfony stały się podstawowym narzędziem do pracy, nauki, rozrywki i kontaktu ze światem. Za ich pomocą zalogujemy się na portalach społecznościowych, udostępnimy zdjęcia i przeprowadzimy rozmowy wideo w czasie rzeczywistym. Tak wiele funkcji przekłada się na wartość naszych sprzętów - ich utrata w wyniku nieuwagi lub kradzieży boli więc szczególnie mocno.
0
Jak namierzyć zagubiony lub skradziony telefon?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy można namierzyć zgubiony telefon?

Wielu z nas przynajmniej raz w życiu utraciło dostęp do swojego telefonu - wystarczy do tego zaledwie chwila nieuwagi, w której zapominamy o naszym smartfonie lub pada on łupem czającego się kieszonkowca. Czy taka sytuacja musi oznaczać permanentną utratę naszego sprzętu? Okazuje się, że niekoniecznie. Wszystko za sprawą ciągle rozwijających się możliwości namierzania i zdalnego kontrolowania naszego telefonu. Tego rodzaju rozwiązania oferują swoim użytkownikom zarówno Google, jak i Apple. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom dane z naszego telefonu będą bezpieczne - wzrastają wówczas również szanse na odzyskanie urządzenia. Skorzystać możemy także z zewnętrznych i komercyjnych aplikacji, których funkcjonalność nie kończy się jedynie na namierzaniu telefonu i lokalizowaniu jego aktualnego położenia. Za pomocą wspomnianych aplikacji można chociażby wyczyścić nasz telefon, zablokować go i uczynić bezużytecznym dla potencjalnego złodzieja czy nieuczciwego znalazcy. Jakie jeszcze funkcje oferują tego rodzaju aplikacje? Czego możemy dzięki nim dokonać? Czy opłaca się zainwestować w tego rodzaju rozwiązania? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Aplikacje szpiegujące - jak działają?

Duża część aplikacji szpiegujących działa bardzo podobnie. Dobrym przykładem może być tutaj serwis www.i-mobi.pl/, który oferuje znacznie więcej niż namierzanie telefonu w oparciu o sygnał GPS oraz nadajniki operatorów GSM/BTS czy Wi-Fi. Dzięki aplikacji możemy sprawdzać lokalizację, pobierać kopie połączeń i wiadomości czy monitorować przemieszczanie się urządzenia. Może się to okazać ciekawym rozwiązaniem zarówno dla rodziców, którzy martwią się o swoje pociechy, jak i chociażby prezesów firm, którzy dzięki temu rozwiązaniu mają możliwość śledzenia służbowych urządzeń swoich pracowników. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju aplikacje bardzo często muszą być zainstalowane na śledzonych telefonach - dokładnie tak jest w przypadku I-mobi, w którym śledzony telefon trzeba najpierw dodać w panelu użytkownika. Aplikacja jest płatna - długość jej subskrypcji wynosi 30 dni, w których korzystać możemy w pełni z jej wszelkich funkcjonalności. Pamiętać należy także, że namierzanie telefonu bez wiedzy jego właściciela może być uznane za nieetyczne i niezgodne z prawem. Przed skorzystaniem z tego rodzaju aplikacji warto więc zapoznać się z jej regulaminem i zasadami działania.

Materiał promocyjny