Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Materace rehabilitacyjne - kto powinien zdecydować się na spanie na nich?

15.01.2021 08:54 | 0 komentarzy | 1 121 odsłona | red

Materiał promocyjny

Materace rehabilitacyjne, inaczej nazywane także medycznymi mają szczególne właściwości prozdrowotne. Nic dziwnego, że na ich zastosowanie decydują się przede wszystkim te osoby, które od jakości snu, oczekują czegoś więcej! Sprawdź, kiedy warto kupić dobry materac medyczny!
0
Materace rehabilitacyjne - kto powinien zdecydować się na spanie na nich?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już od jakiegoś czas nie wysypiasz się tak, jak dawniej? Winowajcą takiej sytuacji może być źle dopasowany lub po prostu marnej jakości materac. Aby skutecznie przerwać pasmo bezsenności i bóli w plecach warto wymienić stary produkt na nowy, lepszej jakości. Co to oznacza w praktyce i na co zwrócić uwagę?

Co należy wiedzieć o materacach rehabilitacyjnych?

Przede wszystkim warto szczególnie podkreślić fakt, że są to materace ortopedyczne o niebywałych właściwościach leczniczych. Tylko takie produkty są w stanie spełnić podstawowy warunek komfortowego snu oraz zdrowego podłoża dla każdego kręgosłupa. Sen na takim materacu działa regeneracyjnie, a po jakimś czasie skutecznie pozbywamy się nie tylko bóli w krzyżu, czy w plecach, jak również innych schorzeń, także o podłożu psychologicznym. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie źle dopasowany lub niewłaściwy materac odpowiada za złe samopoczucie, czy chociażby bezsenność i rozkojarzenie.

Oczywiście dobrej jakości materac rehabilitacyjny nie rozwiąże wszystkich naszych problemów zdrowotnych. Jest jednak szansa na złagodzenie tych objawów i wsparcie podczas ich leczenia.

Do powszechnych właściwości materacy rehabilitacyjnych należy wysoka elastyczność punktowa, jak również zróżnicowane strefy twardości. To wszystko sprawia, że takie podłoże bardzo dobrze dopasowuje się do każdej sylwetki, wspomagając lepsze krążenie i ciśnienie krwi. Ten typ materaca rehabilitacyjnego nie bez powodu zaleca się zatem również w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Materace rehabilitacyjne to także gwarancja wysokiej higieniczności i bezpieczeństwo przed wystąpieniem alergii. To dlatego, że wypełnienie takich materacy stanowią odpowiednio przewiewne i wentylowane wkłady, dobrze odprowadzające wilgoć.

W rezultacie materace rehabilitacyjne doskonale sprawdzają się jako podłoże do snu dla alergików. Szukasz więcej informacji dotyczących zdrowego snu? Zajrzyj na: www.veronique.pl

Przykłady sprawdzonych materacy rehabilitacyjnych od Hilding!

Marka Hilding to czołowy producent tego typu produktów w Polsce. W swoich materacach stawiają na wysoką jakość i zastosowanie materiałów przewiewnych, sprężystych oraz antyalergicznych. Jednym z profesjonalnych materacy rehabilitacyjnych od Hilding jest chociażby Hilding Rumba, który zapewnia wyśmienitą regenerację. Jego przyjemne w dotyku materiały otulają ciało i dodają niezapomnianych wrażeń.

Wysypiamy się tutaj na piance Visco, której zdolności reagowania na temperaturę ciała pozwalają idealnie dopasować je do podłoża. W ten sposób wypoczywa każda część ciała od kręgosłupa, po pas, ramiona, głowę, czy nogi. Bazą tego materaca jest również pianka wysokoelastyczna Velvet Touch, niezwykle sprężysta, miękka w dotyku i zapewniająca odpowiednią twardość.

Z pewnością ucieszy Cię także fakt, że materac został wyposażony w pokrowiec o dodatkowej, przyjemnej w dotyku powłoce. Można go zdjąć i uprać.

Innym z wartych polecenia modeli materaca rehabilitacyjnego jest także Hilding Pasodoble. Trzeba przyznać, że marka dopracowała tutaj niemal każdy detal, a podłoże jest tak dopasowane, że nie ma mowy o ucisku mięśni lub kręgosłupa.

Pasodoble jest materacem twardym, w którym na sprężynach kieszeniowych umieszczono matę kokosową. Dzięki temu powierzchnia materaca jest nie tylko nieco twardsza, ale przede wszystkim wytrzymalsza.

Kto powinien zdecydować się na zakup materaca rehabilitacyjnego?

Przede wszystkim te osoby, które chcą poprawić jakość swojego snu. Nowy, ortopedyczny materac nie tylko skutecznie wyeliminuje bóle w plecach, ale także zapobiegnie bezsenności. Warto po nie sięgnąć chociażby po to, by każdego dnia budzić się w dobrym samopoczuciu. Więcej informacji znajdziesz na: www.zdrowykregoslup.pl

 

Materiał promocyjny