Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Została z worami pełnymi śmieci przed domem. Co ma z nimi zrobić?

14.01.2021 19:00 | 24 komentarze | 12 744 odsłon | Ewa Solak
Mieszkanka Trzebini zrobiła gruntowne porządki. Śmieciarka nie odebrała od niej jednak nic więcej, poza tym, co było w kubłach. Osiem wielkich worków zostało przed domem.
24
Została z worami pełnymi śmieci przed domem. Co ma z nimi zrobić?
Mieszkanka Trzebini została z workami pełnymi odpadów przed domem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Takie wielkie porządki robi się bardzo rzadko. Skrupulatnie wszystkie odpady posegregowałam, ale zostało wiele takich, których nie da się nigdzie indziej wrzucić, tylko do śmieci zmieszanych - opowiada mieszkanka Trzebini.

Jadąca jej ulicą śmieciarka jednak ich nie wzięła. Na PSZOK nie może ich oddać, bo tam zostawiamy tylko te posegregowane. Po telefonie do Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna" dowiedziała się, że może próbować upchać je w kubłach i czekać na kolejną zbiórkę odpadów. Problem w tym, że wszystkie się w tych kubłach nie zmieszczą.

- Dążymy do tego, żeby odpadów było jak najmniej. Najlepiej byłoby jeszcze raz przesegregować takie śmieci. Jeśli nie da się już tego zrobić, to trzeba czekać na następną zbiórkę i systematycznie oddawać, póki wszystkie nie będą wywiezione. Ostatecznie można wynająć firmę sprzątającą, zapakować te śmieci do kontenera i po kłopocie. To dodatkowy koszt, ale jeśli nie można czekać, to chyba jedyny w tej sytuacji - radzi Arkadiusz Pypłacz przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie.