Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

W tych zawodach znajdziesz pracę w 2021 roku w regionie. A jakie są najnowsze oferty w powiecie?

12.01.2021 13:00 | 2 komentarze | 5 959 odsłon | Tadeusz Jachnicki
2
W tych zawodach znajdziesz pracę w 2021 roku w regionie. A jakie są najnowsze oferty w powiecie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Najnowsze wyniki badania „Barometr zawodów" pokazują wpływ pandemii COVID-19 na małopolski rynek pracy.

Liczba zawodów, w których najłatwiej znaleźć pracę, jest krótsza niż przed rokiem.

Rok 2020 pokazał nam, że w przyszłości powinniśmy być przygotowani na niespodziewane i nagłe zmiany, które będą wymagały stosowania nietypowych instrumentów - zauważa wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

W Małopolsce największe zapotrzebowanie jest na zawody: medyczno-opiekuńcze (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, opiekunowie osoby starszej i niepełnosprawnej), budowlane (m.in. dekarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, murarzy i tynkarzy, monterów instalacji budowlanych, pracowników robót wykończeniowych), zawody związane z branżą transportową (kierowców autobusów oraz samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych). Poszukuje się również spawaczy, krawców, operatorów obrabiarek skrawających, robotników obróbki drewna i stolarzy. Duże zapotrzebowanie występuje też w zawodach ekonomiczno-administracyjnych (pracowników ds. rachunkowości i księgowości, samodzielnych księgowych) oraz nauczycielskich.

Sytuacja w poszczególnych powiatach jest jednak różna.
W powiecie chrzanowskim wśród najnowszych ofert pracy znajdziemy propozycje dla operatorów produkcji (Chrzanów), pracownika fizycznego czy technologa (Trzebinia) lub pomocy kuchennej (Żarki).