Nie masz konta? Zarejestruj się

Jankowice

Pobili Austriaka, ukradli mu auto, a na koniec spowodowali kolizję

17.12.2020 11:01 | 3 komentarze | 5 478 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Sporo narozrabiał 24-letni mieszkaniec Śląska wraz z 21-letnią wspólniczką. Wpadł w Jankowicach, gdy doprowadził, po pijaku, do kolizji.
3
Pobili Austriaka, ukradli mu auto, a na koniec spowodowali kolizję
fot. KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24-latek i jego młodsza o trzy lata wspólniczka w Piekarach Śląskich napadli na 49-letniego Austriaka. To był klasyczny rozbój. Sprawcy dotkliwie pobili 49-latka, a potem skradli mu forda i osobiste rzeczy. Niedługo cieszyli się jednak zdobyczą. Już następnego dnia w Jankowicach (gmina Babice) 24-latek spowodował kolizję. Wjechał w tył citroena.

Policjanci na miejscu ustalili, że 24-latek z forda, na austriackich tablicach rejestracyjnych, nie zachował bezpiecznej odległości od citroena. Co więcej, miał blisko 2 promile alkoholu  w wydychanym powietrzu. Mało tego - posiadał  dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Przy 24-latku policjanci znaleźli też dokumenty osobiste innego mężczyzny - obywatela Austrii. Kierowca nie umiał racjonalnie wytłumaczyć, w jaki sposób znalazł się w ich posiadaniu tych, jak również auta. Policjantów zaintrygowały także zabrudzenia nogawki jego spodni brunatną substancją przypominającą krew.
Zastanawiające było też, że zaraz po kraksie z forda wysiadła młoda kobieta i bardzo szybko się ulotniła. Sprawę jednak szybko udało się rozwikłać policjantom z alwernijskiego komisariatu, gdy ukazał się komunikat o rozboju na obywatelu Austrii.

21-latka, która uciekła po kolizji z samochodu, bardzo szybko została zatrzymana  na terenie Śląska. Oboje już usłyszeli zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na  3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawiania wolności.