Pływaczka z Libiąża zdobyła sześć medali mistrzostw Polski, w tym jeden złoty

14.12.2020 11:00 | 0 komentarzy | 3 903 odsłony | Marek Oratowski
Libiążanka Justyna Poznańska zdobyła w miniony weekend złoty medal Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-latków w Łodzi. To nie jedyny jej krążek wywalczony na tej imprezie.
0
Justyna Poznańska ze swoim obecnym szkoleniowcem, fot. FB/MKS Jedynka Łódź

Najszybsza Justyna Poznańska była na 200 metrów stylem zmiennym. Wygrała z czasem 2.16,65. Drugą na mecie Aleksandrę Kłusek z Polonii Warszawa wyprzedziła o 0,7 sekundy. Na 100 m stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal z bardzo dobrym wynikiem 1.01.89. Podobnie jak na 100 m stylem zmienym. Na 200 m stylem grzbietowym Justyna Poznańska zdecydowanie poprawiła swój rekord życiowy. Czas 2.12.67 dał jej brązowy medal. Justyna wywalczyła jeszcze srebro i tytuł wicemistrzyni Polski na 400 m stylem zmiennym (4.51.06). W sztafecie 4x200 m stylem dowolnym wywalczyła z koleżankami z klubu brąz.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu zawodniczka z Libiąża zdobyła dwa krążki. W Ostrowcu Świętokrzyskim brąz wywalczyła na 200 m stylem grzbietowym, a srebro na 100 m stylem zmiennym.

Libiążanka w przeszłości była zawodniczką UKS SP 8 Chrzanów, obecnie reprezentuje barwy MKS Jedynka Łódź.

- Przez siedem lat pływała w naszym klubie i w tym czasie miała wiele sukcesów. Od września trenuje w szkole sportowej w Łodzi. Cieszę się z jej kolejnych medali - podkreśla Sebastian Guzik, trenujący do niedawna Justynę w UKS SP 8 Chrzanów.