Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Żołnierze pomagają w walce z koronawirusem

04.12.2020 15:00 | 2 komentarze | 2 177 odsłony | Marek Oratowski
Żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w powiecie chrzanowskim.
2
Żołnierze pomagają w walce z koronawirusem
Żołnierze WOT m.in. mierzą temperaturę, fot. udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Razem z żołnierzami Wojsk Lądowych: 6 Brygady Powietrznodesantowej, 5 Batalionu Dowodzenia, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Sił Powietrznych - 8 Bazy Lotnictwa Transportowego działamy w 37 szpitalach na terenie Małopolski, w tym w chrzanowskiej lecznicy - informuje mjr Bartosz Kubal, oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dodaje, że żołnierze pobierają w 13 szpitalach ponad 600 wymazów dziennie, mierzą temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitali, ale także wspierają informatyczną bazę danych systemu ELC zapewniając jego efektywność i ciągłość działania oraz wykonują zadania administracyjno-logistyczne.

- Wspieramy także 61 komisariatów policji, monitorując wspólnie z policjantami osoby objęte kwarantanną - dodaje mjr Bartosz Kubal zaznaczając, od połowy października sprawdzono już niemal 278 000 adresów (ponad 10 000 dziennie). Pięciu żołnierzy oddelegowanych jest do tej pracy w powiecie chrzanowskim.
Mundurowi działają także na rzecz Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Krakowie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - epidemiologicznej oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa małopolskiego. Czterech wydzielono do współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Chrzanowie.

Mundurowi rozwożą także obiady w ramach akcji „Obiad dla bohatera" dla 32 osób oraz utrzymują kontakt z 15 weteranami walk o wolną Polskę. Łącznie pomaga ponad pół tysiąca żołnierzy.