Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Burmistrz do protestujących rodziców przedszkolaków: nikt nie zostanie na lodzie (WIDEO)

03.12.2020 20:00 | 0 komentarzy | 2 591 odsłony | Marek Oratowski
Przedstawiciele Rady Rodziców PS nr 4 w Libiążu rozmawiali z burmistrzem i jego zastępcą na temat planowanych przenosin placówki.
0
Burmistrz do protestujących rodziców przedszkolaków: nikt nie zostanie na lodzie (WIDEO)
Spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć z wszystkimi rodzicami przedszkolaków, zostało ograniczone do wąskiego grona
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Od września przyszłego roku nowo zapisane przedszkolaki z PS nr 4 mają przejść do SP nr 1, gdzie jest wolne skrzydło. Rodzice zebrali 1200 podpisów pod protestem przeciwko takiemu rozwiązaniu. Burmistrz Jacek Latko przekonywał, że w szkole dzieci będą miały dobre warunki. Dzięki takiej decyzji według niego lokalizacja przedszkoli w gminie będzie bardziej równomierna. Do przedszkola, które w obecnej siedzibie przestałoby działać w 2023 roku, przenieśliby się policjanci. Obecny komisariat zostałby zaś przekształcony w siedzibę regionalnego muzeum. Jednak być może pojawi się inny pomysł na to, co dalej z siedzibą przedszkola przy ulicy Wańkowicza.

Burmistrz zapewnił, że rodzice mogą posłać dziecko do nowej siedziby przedszkola, albo przepisać do innej pobliskiej placówki, czyli przedszkola "w ogrodzie" lub tego zlokalizowanego w SP nr 4.
Do stycznia rada miejska musiałaby podjąć uchwałę w sprawie zmiany siedziby. Czy radni zdecydują się na to wbrew stanowisku rodziców i wielu innych mieszkańców? W tej sprawie istotne będzie też stanowisko kuratorium.

Posłuchajcie wymiany zdań na temat bezpieczeństwa przedszkolaków w planowanej, nowej siedzibie podczas spotkania zorganizowanego w lokalu na targowisku miejskim. Ze względów epidemicznych odbyło się ono w bardzo wąskim gronie.

Więcej na ten temat napiszemy w środowym, papierowym wydaniu "Przełomu".