Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Idą na drogę sądową w sprawie pojemników. Przekażą diety radnych

30.11.2020 19:47 | 7 komentarzy | 10 806 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Pozew zbiorowy wobec firmy odbierającej odpady od mieszkańców gmin zrzeszonych w chrzanowskim związku komunalnym planuje złożyć dwóch libiąskich radnych - Agnieszka Siuda i Piotr Klupa. Chodzi o uszkodzone pojemniki.
7
Idą na drogę sądową w sprawie pojemników. Przekażą diety radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przypomnijmy: w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu lawinowo przybywa skarg na uszkodzone pojemniki na śmieci. Zdecydowana większość reklamacji nie jest uwzględniana. Dwoje radnych z Libiąża postanowiło zareagować. Chcą złożyć pozew zbiorowy. Poinformowała o tym na swoim profilu na portalu społecznościowym radna Agnieszka Siuda.

Radni oczekują od mieszkańców:

  • informacji o uszkodzonym pojemniku,
  • reklamacji, jaką złożylli do firmy obsługującej wywóz śmieci,
  • negatywnej odpowiedzi mówiącej o tym, że firma AVR nie poczuwa się do tego, aby daną szkodę usunąć.

- Czujemy się w obowiązku zakasać rękawy i zrobić wszystko, aby chronić interes mieszańców - argumentują radni.

Zapowiadają, że koszty sądowe, jak również koszty związane z obsługą adwokacką, zostaną pokryte z ich diet radnych. Informacje można słać na adresy: agnieszka@tssiuda.pl lub rmpiotrklupa@gmail.com.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że sprawa jakiś czas będzie się toczyć w sądzie, ale nie możemy biernie patrzyć na taki sposób traktowania mieszkańców. Od września, kiedy ta właśnie firma zaczęła wywozić śmieci z terenu naszego powiatu zostało uszkodzonych około 300 pojemników - napisała Agnieszka Siuda.

Przypomnijmy, że firma AVR tłumaczy liczne uszkodzenia kubłów ich wyeksploatowaniem oraz przepełnieniem. To główne powody podawane przy odmowie reklamacji.