Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Maseczki w pracy obowiązkowe - taka covidowa nowość

29.11.2020 19:17 | 3 komentarze | 5 887 odsłon | Alicja Molenda
Od soboty, 28 listopada, obowiązuje przepis nakazujący noszenie maseczek w zakłądach pracy i budynkach użyteczności publicznej w pomieszczeniach, w których pracuje więcej niż jedna osoba.
3
Maseczki w pracy obowiązkowe - taka covidowa nowość
Maseczka obowiązkowa w pracy jeśli w pomieszczeniu pracują dwie osoby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Nowe zasady zakrywania ust i nosa wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów i nakazują zasłanianie ust i nosa w pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jedna osoba - podał serwis prawo.pl. Od jutra będziemy go stosować  w pracy.

Dotychczas maseczka była obowiązkowa w przypadku obsługi klientów czy interesantów. Inne osoby wykonujące obowiązki zawodowe nie musiały zasłaniać ust i nosa. Wystarczało zachowanie 1,5 metrowego dystansu.

Po zmianie przepisów, w maseczkach będą musieli chodzić w zakładzie pracy właściwie wszyscy, chyba że pracują w jednoosobowym pomieszczeniu lub są objęci wyjątkiem.

Najtrudniejsze będzie spożywanie posiłków w pomieszczeniach socjalnych, bo nie da się tego zrobić w maseczce. W nowej sytuacji trzeba będzie jeść śniadanie lub lunch pojedynczo.

Kto nie musi w pracy nosić maseczki? M.in. księża odprawiajacy msze;, kierowcy autobusów miejskich oddzieleni od pasażerów; sędziowie i trenerzy sportowi; sportowcy w trakcie zajęc i wydarzeń sportowych.

Przepis obowiązuje do 27 grudnia 2020.