Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

"Stany, Stany", czyli jednoosobowa akcja Michała na Berłowej (ZDJĘCIA)

28.11.2020 16:24 | 2 komentarze | 4 116 odsłony | Alicja Molenda
To miejsce wypatrzył podczas spaceru, sfotografował i ... posprzątał! - Szkoda, że za chwilę będzie tak samo - skomentowała na FB Idalia. - Zdaję sobie z tego sprawę, ale może w czystej trawce big-mac z frytkami będzie smakował lepiej - napisał Michał.
2
"Stany, Stany", czyli jednoosobowa akcja Michała na Berłowej (ZDJĘCIA)
Zdjęcia Michał Winiarczyk (PRZEŁOMowe Kadry)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejsce akcji: Berłowa w Chrzanowie przy granicy z Trzebinią. Niedaleko w dawnych czasach płynęła Luszówka, tak czysta, że, jak wspomina Leszek Morawiecki, mieszkały w niej raki, a okoliczne dzieciaki się w niej kąpały. Potem potok zmienił bieg, zanieczyściły go zakłady górnicze i już nie wolno było dzieciom do niego wchodzić.

Starsi mieszkańcy pogranicza obu miast znają Berłową z dzieciństwa także z tego, że zjeżdżali z niej na sankach. Dziś ludzie chodzą na tę górkę pospacerować. Jak się okazuje nie tylko. Na Berłowej niektórzy też biesiadują...

Berłową zna z dzieciństwa także Michał Winiarczyk. Dziś podczas spaceru przetarł zapewne oczy widząc tam smietnisko. Uwiecznił je na zdjęciu, ale coś nie pozowliło mu tak po prostu odejść. Zanim ktokolwiek zdążył zareagować, jego akcja sprzątania tego kwałka świata została zakończona. Przyniosła efekt w postaci trzech worków zebranych na miejscu śmieci. Do zagrabienia zostało tylko szkło.

- Tak jest znacznie lepiej - podpisał Michał swoją drugą fotografię z Berkowej.

- Szkoda, że nie da się tak, żeby śmieci zniknęły na zawsze - skomentowała na FB Małgorzata.

- Zdaję sobie z tego sprawę, ale może w czystej trawce będzie lepiej smakował big-mac z frytkami - napisał Michał.

Czapki z głów, proszę Państwa z tę akcję!