Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ponad 160 wideorózmów w Chrzanowie. Spotkania cieszą się niemałą popularnością

25.11.2020 10:00 | 0 komentarzy | 1 474 odsłona | Tadeusz Jachnicki
Przeszło ośmiuset klientów w Małopolsce skorzystało z e-wizyty w ZUS. Niemal 450 wideorozmów przeprowadzili eksperci krakowskiego oddziału. To najwięcej w Polsce.
0
Ponad 160 wideorózmów w Chrzanowie. Spotkania cieszą się niemałą popularnością
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teraz na wirtualną konsultację można umówić się również z doradcą ds. ulg i umorzeń.

E-wizyta to nowa i wygodna forma komunikacji, bez konieczności osobistej obecności w placówce ZUS.
Nowa usługa zyskuje coraz większą popularność również w pozostałych placówkach ZUS w Małopolsce. W chrzanowskim oddziale przeprowadzono ponad 160 wideorozmów. W Nowym Sączu eksperci rozmawiali przez internet z 134 klientami. W tarnowskim ZUS natomiast z tej e-usługi skorzystało niemal 80 osób.

W całym kraju z e-wizyty skorzystało 8,2 tys. klientów. Zadawali pytania dotyczące przede wszystkim emerytur i rent (2,6 tys.), zasiłków (2,3 tys.) oraz kwestii związanych z prowadzeniem firmy, w tym także pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej (2,1 tys.). Ponad tysiąc osób chciało potwierdzić profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Od poniedziałku podczas e-wizyty w ZUS można skonsultować się również z doradcą do spraw ulg i umorzeń. Doradca na podstawie informacji przekazanych przez klienta wskaże najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań wobec ZUS. Może zaproponować rozłożenie zadłużenia na raty, odroczenie terminu płatności czy zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

- Trzeba pamiętać, że w każdej chwili można odwołać e-wizytę. Wystarczy kliknąć w link „anuluj wizytę" w wiadomości mailowej otrzymanej z ZUS - przypomina Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS.