Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

KORONAWIRUS. Mniej zakażeń w kraju. Na razie GIS nie podał danych z powiatów (RAPORT – 24.11)

24.11.2020 13:00 | 3 komentarze | 2 302 odsłony | Marek Oratowski
Liczba nowych przypadków koronawirusa spadła w kraju we wtorek do niewiele ponad 10 tysięcy przypadków. Na razie nie są dostępne dane z powiatów, bo od wtorku rząd zmienia system podawania informacji na temat pandemii.
3
KORONAWIRUS. Mniej zakażeń w kraju. Na razie GIS nie podał danych z powiatów (RAPORT – 24.11)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raportowanie o nowych przypadkach od 24 listopada będzie się odbywać tylko z poziomu centralnego. Główny Inspektorat Sanitarny ma uruchomić stronę internetową, na której będzie można poznać wszystkie dane statystyczne. Jednak strona jeszcze nie działa. Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym wojewody małopolskiego po południu sytuacja powinna się wyjaśnić. Na razie więc możemy podać tylko dane ogólnopolskie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu koronawirusa u kolejnych 10 139 osób. Zmarło 540 chorych (z powodu koronawirusa 55 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 485 chorych). W ciągu doby wykonano ponad 33,7 tys. testów na koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia przekazało również, że do ogólnej liczby zachorowań dodano ok. 22 tys. przypadków, które nie zostały wcześniej podane. Powodem były m.in. opóźnienia w przekazywaniu wyników do inspekcji sanitarnej przez laboratoria testujące w kierunku SARS-CoV-2, różne źródła pozyskiwania danych i braki kadrowe spowodowane kwarantanną i izolacją pracowników.

Koronawirus w Polsce
909 066 - zakażonych od początku epidemii
14 314 zmarłych