Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co warto wiedzieć przed montażem fotowoltaiki?

23.11.2020 11:19 | 0 komentarzy | 902 odsłony | red

Materiał promocyjny

Rosnąca popularność instalacji fotowoltaicznych zarówno na świecie, jak i w Polsce, nie dziwi, bo ten nowoczesny sposób pozyskiwania energii zapewnia ogrom zalet. To szczególnie ważne w regionach, gdzie zanieczyszczenie, zwłaszcza spowodowane przez smog, jest ogromne. Taką właśnie mamy sytuację w województwie małopolskim, także w jego stolicy - Krakowie. Warto więc pomyśleć o montażu instalacji fotowoltaicznych, dowiadując się wcześniej kluczowych informacji na ten temat.
0
Co warto wiedzieć przed montażem fotowoltaiki?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Instalacje fotowoltaiczne w Małopolsce - w trosce o środowisko i niższe rachunki

Nie ulega wątpliwości, że problem zanieczyszczenia dotyczy wielu regionów świata - sami też mamy z nim do czynienia, gdy tylko robi się zimniej, a buchający z kominów dym dusi i truje środowisko naturalne. Jest to odczuwalne szczególnie na południu Polski, dlatego panele fotowoltaiczne w Małopolsce, czy stolicy tego województwa (fotowoltaika Kraków), są tu na wagę złota.

Mieszkańcy Krakowa, ale też innych małopolskich miast i wiosek dostrzegają coraz bardziej, jak postępujące zanieczyszczenie środowiska wpływa negatywnie na zdrowie. Nie dziwi więc, że fotowoltaika Małopolska jest z roku na rok coraz bardziej ceniona. Wpływają też na to inne czynniki - szczególnie korzystne nasłonecznienie regionu.

Przedsiębiorcy również wybierają fotowoltaikę

Fotowoltaika w Małopolsce to nie tylko instalacje montowane na dachach domków jednorodzinnych, ale także w wielu firmach i instytucjach publicznych. W nowoczesną energię inwestują mniejsze i większe przedsiębiorstwa, co nie tylko wpływa na poprawę dobrostanu środowiska, mniejsze rachunki za prąd, lecz również lepszy wizerunek danej organizacji. Instalacje fotowoltaiczne w Krakowie i okolicach to gwarancja także innych korzyści, mających związek z wyprodukowanymi nadwyżkami energii. Można je sprzedać, a w razie potrzeby odbierać z sieci.

Nim zdecydujemy się na fotowoltaikę - na co zwrócić uwagę?

Niezależnie, czy planujemy instalację fotowoltaiki w Małopolsce, czy innym miejscu w Polsce, zawsze - jeszcze przed montażem - musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. To od nich zależy w ogromnej mierze, jak wydajne będą panele.

  • Jedną z ważniejszych kwestii jest dostęp promieni słonecznych do ogniw fotowoltaicznych. Przekonajmy się, jak światło słoneczne operuje przez cały dzień, docierając do miejsca, w którym chcemy zainstalować panele.
  • Tak samo ważna jest wysokość położenia słońca w różnych porach roku. Zwracajmy uwagę na obiekty zacieniające, na przykład drzewo bądź inny budynek. Nie powinny one zasłaniać światła słonecznego, bo jeśli panel ma działać skutecznie, powinien być w całości odsłonięty.
  • Istotne są także czynniki atmosferyczne, które mogą negatywnie wpływać na stabilność konstrukcji. Projektanci powinni ocenić, skąd najczęściej wieje wiatr i w jakiej części dachu przeważnie zalega śnieg.
  • Poza tym ważne jest chłodzenie, aby panele nie uległy przegrzaniu. Muszą one być więc tak ułożone, żeby dopływ powietrza docierał z każdej strony.

Podsumowując, instalacja fotowoltaiczna to przyszłościowe rozwiązanie, z którego dobrodziejstw można korzystać już dziś. To z jednej strony troska środowisko naturalne, z drugiej ogromne oszczędności, bo nie jesteśmy zmuszeni płacić coraz wyższych rachunków za energię elektryczną.

Materiał promocyjny