Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

18.11.2020 10:00 | 0 komentarzy | 3 087 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Jeszcze tylko do 20 listopada można zgłaszać uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". W ubiegłych latach nie bez sukcesu uczestniczyli w nim uczniowie z Chrzanowa.
0
Ostatni moment na zgłoszenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- W tej edycji nie wykluczamy, że dany etap przeprowadzimy zdalnie przy użyciu wybranej platformy internetowej - uprzedza Anna Szaniawska z małopolskiego ZUS.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który od 7 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m.in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy. Na zwycięzców olimpiady czekają atrakcyjne nagrody, a nawet indeksy uczelni wyższych.

Projekt dzieli się na cztery tematy zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", "Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

W najbliższy piątek 20 listopada upływa termin na zgłoszenie do olimpiady. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się 7 grudnia.

- Na przystąpienie do samego projektu nie ma terminu, dlatego zachęcamy szkoły ponadpodstawowe do udziału w Lekcjach z ZUS. Więcej informacji można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja - mówi Anna Szaniawska.