Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Małopolska Kurator Oświaty: lewicowe organizacje i ruch LGBT chcą indoktrynować młodzież

28.10.2020 15:33 | 11 komentarzy | 4 536 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Dziś na stronie internetowej Małopolskiego Kuratorium Oświaty ukazał się apel do dyrektorów, nauczycieli i rodziców uczniów. Barbara Nowak krytykuje w nim ostatnie manifestacje, nazywając je „proaborcyjnymi".
11
Małopolska Kurator Oświaty: lewicowe organizacje i ruch LGBT chcą indoktrynować młodzież
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Łamane jest prawo poprzez niezastosowanie się do Rozporządzeń Rady Ministrów i poprzez czyny określone w kodeksie wykroczeń art. 141, czyli używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów, rysunków, ale także stosowanie przemocy fizycznej, akty profanacji symboli narodowych i religijnych, wtargnięcia do Kościołów, zakłócanie Mszy Świętych. To jest repertuar protestujących pod szyldem „Strajk kobiet" - czytamy w apelu Małopolskiej Kurator Oświaty.

Barbara Nowak zwraca się do nauczycieli i rodziców „z gorącą prośbą o zaopiekowanie się dziećmi, które dzisiaj są narażane na niszczące wpływy środowisk, co do których celów i metod działania, nie ma dziś wątpliwości".
- Wiemy także, że skrajnie lewicowe organizacje, takie jak ruch LGBT oraz aktywiści promujący ideologię gender, pomimo zagrożeń pandemii Covid 19, zamierzają przeprowadzić indoktrynację dzieci młodzieży, promując akcję „tęczowy piątek" - twierdzi.

Powołuje się przy tym na bliżej nieokreślone ostatnie doniesienia z Anglii, Szwecji i Niemiec „o realnych konsekwencjach propagandy ideologicznej".
- Najpoważniejszy skutek, to wzrost ilości przypadków, gdy dzieci proszą o zmianę płci- twierdzi kurator.

Na koniec zaznacza, że należy wychowywać dzieci i młodzież „w duchu prawdziwej tolerancji i szacunku dla każdej formy życia oraz w poszanowaniu prawa".
- Ważne jest również, aby uczniowie rozróżniali wolność od anarchii. Nie wolno dopuścić nam dorosłym, odpowiedzialnym za młode pokolenie do tego, aby słowo WOJNA stało się nową modą wśród młodzieży.
Apel Barbary Nowak został zamieszczony także na portalu społecznościowym, gdzie wywołał lawinę komentarzy.