Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nawał pracy w chrzanowskim sanepidzie

27.10.2020 15:37 | 4 komentarze | 5 469 odsłon | Agnieszka Filipowicz

W ostatnim czasie niemal codziennie w powiecie chrzanowskim przybywa od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

4
Nawał pracy w chrzanowskim sanepidzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mamy coraz więcej pracy, a nasze szeregi są uszczuplone - mówi Wojciech Heitzman, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie.
Każdego dnia sanepid musi przeprowadzić kilkadziesiąt dochodzeń epidemiologicznych dla osób z wynikiem dodatnim SARS-CoV-2 i podjąć decyzje o skierowaniu kolejnych osób (ok. 150 dziennie) na kwarantannę.

Sytuacja jest na tyle trudna, że dział epidemiologiczny musieli wesprzeć pracownicy innych komórek sanepidu. To konieczne, bo pracy przybywa, a pracowników ubywa. Jak już pisaliśmy, wśród załogi sanepidu stwierdzono kilka przypadków zakażeń koronawirusem. Część osób musiała przejść na L4.

- Jestem wdzięczny moim pracownikom za ich ciężką pracę, w ponadwymiarowym czasie, często kosztem życia rodzinnego. Dziękuję, że nie ma problemu z tym, by ktoś został w pracy kilka godzin dłużej, jeśli zachodzi taka konieczność - zaznacza Wojciech Heitzman.

W powiecie chrzanowskim zakaziły się koronawirusem 694 osoby. 850 przebywa obecnie na kwarantannie.