Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Propozycje na weekend

15.07.2011 12:17 | 0 komentarzy | 5 447 odsłon | red
Dni Bolęcina, warsztaty regionalne w Wygiełzowie, turniej szachowy w Trzebini, a także „Noc Jazzu” w Krakowie to wybrane propozycje na spędzenie nadchodzącego weekendu.
0
Propozycje na weekend
Zespół Bolęcinianie wystąpi w sobotę o godz. 17 podczas dni sołectwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dni Bolęcina, warsztaty regionalne w Wygiełzowie, turniej szachowy w Trzebini, a także „Noc Jazzu” w Krakowie to wybrane propozycje na spędzenie nadchodzącego weekendu.

16 – 17 lipca Dni Bolęcina
W sobotę przed domem strażaka od godz. 14.00 stanie dmuchany zamek dla dzieci. Tam też organizotorzy zaplanowali dla nich gry i zabawy. O godz. 17.00 wystąpi zespół „Bolęcinianie”, a później młodzieżowe zespoły lokalne. O godz. 20.00 do tańca zagra zespół Alladosi.
W tym samym dniu na boisku LKS „Promyk” Bolęcin o godz. 14.00 rozpoczną się zawody sportowe i turniej piłki nożnej.
W niedzielę o godz. 15.00 w kościele przewidziano mszę św. w intencji mieszkańców sołectwa.
Od godz. 17.00 do godz. 22.00 na placu przed remizą każdy będzie mógł potańczyć na zabawie.
Dni Bolęcina są organizowane m. in.: przez radę sołecką, Ochotniczą Straż Pożarną, Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Wiejski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Miłośników Bolęcina „Skałka Triasowa".

17 lipca Wygiełzów
Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowice zaprasza na warsztaty regionalne „ETNOmania”. Każdy może spóbować swych sił lepiąc garnki, ucząc się wikliniarstwa, bednarstwa, zabawkarstwa czy zielarstwa. Organizatorzy przerwidzieli gry terenowe, filmy etnograficzne, kiermasz i muzykę folkową na żywo. Impreza rozpoczyna sie o godz. 12.00 i potrwa do godz. 18.00.

16 lipca Trzebinia
W willi NOT w Sierszy o godz. 9.30 rozpocznie się pierwszy Ogólnopolski Wakacyjny Turniej Przedszkolaków w Szachach. Zaprasza Trzebińskie Centrum Kultury oraz UKS Hetman koronny Trzebinia. Przewidziano go dla dzieci urodzonych w 2004 roku i młodszych. Od uczestników wmagana jest podstawowo umiejętność gry w szachyze znajomością matowania. Wpisowe 10 zł.

16/ 17 lipca Kraków
Jeśli ktoś lubi muzykę jazzową powinien odwiedzić Kraków. W sobotę o godz. 18.00 na Małym Rynku rozpocznie się „Noc Jazzu”. Przewidziano m.in.: koncert orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego i Quintetu Jarka Śmietany. Od godz. 19.00 zagra Grzech Piotrowski World Orchestra-Project, czyli artyści z Holandii, Norwegii, Polski, Mołdawii i Bułgarii. O godz. 22.15 impreza przeniesie się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Zaplanowano też koncerty nocne w klubach jazzowych: Piwnicy Pod Baranami, Alchemii, Klubie Pod Jaszczurami, Milestone Jazz Club.
(e)