Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mamy dla Was dużo do czytania o ciekawych ludziach i miejscach

11.10.2020 16:12 | 2 komentarze | 1 959 odsłona | Alicja Molenda

O stu zegarach z kolekcji państwa Jaśków; o tym jakie są zadania biskupa, o seniorze mającym za sobą 100 tys. km jazdy na rowerze, niezwykłym zamku w Kórniku, nietuzinkowym przedsiębiorcy z Woli Filipowskiej i jego książce.

2
Mamy dla Was dużo do czytania o ciekawych ludziach i miejscach
Fot. Łukasz Głuch
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli chcecie się oderwać od przytłaczającej rzeczywistości, bo życie przecież toczy się dalej, to mamy dla Was wiele ciekawych tekstów do poczytania.

Bicie zegarów jest jak muzyka
Zdzisława Jaśko z mężem Franciszkiem od ponad dwóch dekad kolekcjonują zegary. Mają ich w domu prawie sto. Nauczyli się ich słuchać i je reperować. Poczytajcie o ich pasji.

Polski biskup dla Australii
Salwatorianin ks. Karol Kulczycki w trzebińskiej bazylice został wyświęcony na biskupa. Trafi do diecezji w Australii, trzy razy większej od Polski. Jakie obowiązki ma biskup?

Rowerowy ambasador Libiąża
70-letni Tadeusz Bzibziak w cztery lata przejechał na rowerze ponad 100 tysięcy kilometrów. W roku nie wsiada na rower tylko przez kilkanaście dni.

Zwariowałem, czyli biznes w Polsce
Pracował jako steward w liniach lotniczych, a także na platformie wiertniczej. Mieszkał w różnych krajach Europy. Skończył college w Anglii, a potem jako elektryk wrócił do Polski. Tomasz Warchoł z Nawojowej Góry napisał książkę o swoich doświadczeniach w prowadzeniu biznesu.

Bieganie w cieniu pandemii
Doroczne święto biegaczy w Krynicy w pandemicznym reżimie było wyzwaniem zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. - Wzięłam udział w 4 biegach, by przez trzy dni przebiec w sumie 100 km - mówi Magdalena Siuda z chrzanowskiego parkrun. Udało się.

Zamki mniej i więcej znane w obiektywie Łukasza Głucha
Nowy cykl fotoreportaży miłośnika fotografii z Trzebini rozpoczynamy od niezwykłego zamku w Kórniku koło Poznania. Ma XIV-wieczny rodowód i ekscytujący park. Zapraszamy do oglądania i czytania. Z tydzień będzie o Zamky Czocha.

Wszystkie te teksty znajdziecie w wydaniu bieżącym papierowym oraz oczywiście w e-wydaniu, w naszym nowym kiosku, czyli TUTAJ