Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy trening z kettlem jest skuteczny?

01.10.2020 12:16 | 0 komentarzy | 376 odsłon | red

Materiał promocyjny

Rozpoczynając swoją przygodę ze sportem, warto zaprzyjaźnić się ze skutecznymi przyrządami i akcesoriami treningowymi, które wyraźnie przyspieszą osiągnięcie smukłej, wyrzeźbionej sylwetki oraz spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Świetnym przykładem są tutaj kettle do ćwiczeń, które dają nawet lepsze efekty niż tradycyjne hantle i ciężarki. A to za sprawą zaangażowania mięśni całego ciała. Już po kilku tygodniach można zaobserwować poprawę koordynacji, wytrzymałości i siły.

0
Czy trening z kettlem jest skuteczny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kettle do ćwiczeń – co warto wiedzieć?

Kettle do ćwiczeń mają postać odważnika z uchwytem, którego środek ciężkości jest nieco przesunięty. Dzięki temu angażują do pracy mięśnie przedramion, wzmacniając je i nadając im smukłego kształtu. Ich waga jest różna, w zależności od płci, doświadczenia na siłowni i sprawności fizycznej. Kobiety wybierają najczęściej te o wadze 8 kg, natomiast mężczyźni zazwyczaj używają kettli 16-kilogramowych. Przyrząd ten dostępny jest w wersji plastikowej oraz żeliwnej. W pierwszym przypadku trwałość oraz wykonanie jest dużo słabsze. Warto także zwrócić uwagę na obecność powłoki antypoślizgowej, wyjątkowo przydatnej podczas domowych treningów. Cena kettli uzależniona jest od materiału, z którego zostały wykonane oraz ich ciężaru. Zwykle waha się od 80 do 200 zł.

Są one jednak inwestycją na lata, usprawnią i urozmaicą każde ćwiczenie, np.:

  • wykroki,
  • przysiady,
  • spięcia brzucha,
  • martwy ciąg,
  • ćwiczenia na triceps,
  • huśtanie obciążnikiem
  • spacer farmera,
  • skręty ciała,
  • przysiady wykroczne.

Regularny trening z wykorzystaniem kettli znacząco zwiększa siłę, wydolność całego organizmu, kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową. Ponadto, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, rzeźbi mięśnie oraz wysmukla całą sylwetkę. Przed rozpoczęciem swojej przygody z tym przyrządem, warto zaczerpnąć nieco wiedzy od profesjonalnych trenerów personalnych, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia, aby nie narazić się na urazy i kontuzje.

Kettle do ćwiczeń – korzyści

Ćwiczenia, które angażują całe ciało do pracy, są znacznie efektywniejsze niż zwykły trening kondycyjny. Niezwykle pomocne okazują się tu kettle do ćwiczeń. Już od kilku lat święcą tryumfy popularności na siłowniach. Coraz częściej wykorzystywane są również przez początkujących sportowców, wykonujących poszczególne serie w domowym zaciszu. Efekty w postaci większej wytrzymałości i siły ramion, przychodzą bardzo szybko. Panie mogą też zaobserwować wysmuklenie całej sylwetki oraz wyraźne zarysowanie mięśni przedramion i brzucha. Poprawie ulega również ogólna kondycja i sprawność fizyczna, koordynacja ruchowa oraz motoryka. Trening z wykorzystaniem tego przyrządu, znacznie szybciej spala tkankę tłuszczową i podkręca metabolizm, a to zbawiennie wpływa na układ krążenia i oddychania. Zarówno panie, jak i panowie chętnie korzystają z kettli. Ważna jest jednak odpowiednia sylwetka i technika wykonywania ćwiczeń, nie narażająca na kontuzje i urazy.

Materiał promocyjny