Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Stary komisariat obroniony przed rabusiami i terrorystami (ZDJĘCIA)

26.09.2020 12:16 | 1 komentarz | 5 601 odsłon | Łukasz Głuch

Dawna siedziba trzebińskiej policji przy ul. Kościuszki była znakomitym miejscem ćwiczeń z ewakuacji. Zobaczcie zdjęcia.

1
Stary komisariat obroniony przed rabusiami i terrorystami (ZDJĘCIA)
Fot. Łukasz Głuch
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorzy, Stowarzyszenie Militarne „Grot", starali się jak najlepiej odtworzyć okoliczności, które mogą wystąpić podczas prawdziwego napadu oraz próby odbicia zakładników i ich ewakuacji z budynku. Uczestnicy mieli zaś okazję posłuchać prelekcji dotyczącej zachowania w sytuacji kryzysowej i filmowego instruktażu, jak należy postępować wobec napastników, aby nie narażać na dodatkowe niebezpieczeństwo siebie i znajdujących się w pobliżu innych osób, a także, jak należy się zachować i jak współpracować z policją lub innymi służbami wkraczającymi z pomocą.

Na koniec uczestnicy na własnej skórze mogli sprawdzić, jak wygląda atak i odbicie zakładników. Mogli też ocenić własne zachowanie podczas akcji zainscenizowanej z użyciem pirotechniki i broni hukowej.

Mury starego komisariatu okazały się idealnym miejscem do tego typu szkolenia. Wejście do budynku, ewakuacja zakładników, zabezpieczenie terenu oraz obezwładnienie i wyprowadzenie napastników, przebiegło szybko i zgodnie z założonym scenariuszem.