Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nożownik w bloku w Chrzanowie. Interweniowali policyjni kontrterroryści (ZDJĘCIA)

24.09.2020 13:03 | 11 komentarzy | 29 881 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:45

AKTUALIZACJA

W czwartkowe przedpołudnie w jednym z bloków w Chrzanowie mężczyzna dźgnął kobietę nożem. Sam zamknął się w swoim mieszkaniu.

11
Nożownik w bloku w Chrzanowie. Interweniowali policyjni kontrterroryści (ZDJĘCIA)
Kontrterroryści wychodzą z bloku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy ulicy Pęckowskiego w Chrzanowie w czwartkowy ranek doszło do awantury w jednej z klatek bloku. Gdy 68-letnia kobieta zwróciła uwagę sąsiadowi (prawdopodobnie chodziło o zalanie mieszkania), ten ranił ją nożem. Poszkodowana trafiła do szpitala. Sam 47-letni napastnik zabarykadował się w mieszkaniu. Nie chciał go otworzyć.

- Na miejsce zostali wezwani policyjni kontrterroryści oraz mediatorzy z KWP w Krakowie. Długo rozmawiali z mężczyzną przez zamknięte drzwi - relacjonuje rzecznik KPP w Chrzanowie Iwona Szelichiewicz.

Na dachach ulokowani zostali snajperzy. Na szczęście nie musieli zadziałać.

- Po dłuższych negocjacjach mężczyzna ostatecznie dobrowolnie otworzył mieszkanie. Został zabrany karetką na badania - dodaje Iwona Szelichiewicz.

Jednak na miejscu słychać było, że używane są granaty hukowe. Bo, jak nam wytłumaczono, gdy 47-latek sam uchylił drzwi, kontrterroryści weszli do mieszkania jednocześnie od strony klatki i balkonu.

Trwająca kilka godzin akcja obserwowana przez wielu mieszkańców osiedla zakończyła się w południe. Na razie nie wiadomo, czy napastnik był pod wpływem alkoholu lub narkotyków ani jakie zostaną mu postawione zarzuty.