Reprezentanci Victorii Trzebinia wyskakali i wybiegali kolejne medale

19.09.2020 18:00 | 4 komentarze | 3 102 odsłony | Marek Oratowski

W sobotę lekkoatleci z Trzebini w Mistrzostwach Małopolski U-16 rozgrywanych w Tarnowie zdobyli 10 medali.

4
Medaliści z Trzebini, fot. udostępnione przez klub

Małgorzata Jaśkaczek wywalczyła tytuł mistrzyni Małopolski w skoku wzwyż, a jej klubowy kolega Kamil Szuba był trzeci. Poza konkurencją wystartował Mateusz Juszczak, który ustanowił w Tarnowie nową „życiówkę" (1.88 m). Wczoraj startował na Mistrzostwach Polski U-18 w Radomiu, zajmując 13. miejsce.

W rzucie dyskiem Martyna Śledzińska i Kamil Petka zdobyli złote medale. Na 110 m przez płotki Artur Łapcik także wygrał, ustanawiając nowy rekord życiowy (19.37 s). Kolejny medal i tytuł wicemistrzyni Małopolski wywalczyła Paulina Westenholc w wieloskoku. W tej samej konkurencji brązowe medale zdobyli Artur Łapcik i Małgorzata Jaśkaczek.

W skoku w dal Paulina Westenholc była trzecia, ustanawiając nowy rekord życiowy 4.34 m. Kolejny brązowy medal w rzucie oszczepem dorzucił Kamil Petka.

Jak podkreśla trener Ewa Sierka, tak dobre wyniki klub osiąga dzięki bardzo dużej pomocy lokalnych firm, jak Polskok Chrzanów, Orlen Południe, Veolia Południe, Górka Cement, Duhabex i H2O Trzebinia.

Za tydzień zawodnicy Victorii Trzebinia wystartują w Mistrzostwach Polski U-16 w Słupsku.