Trzebinia rozbiła Proszowiankę (WIDEO, ZDJĘCIA)

19.09.2020 14:45 | 9 komentarzy | 5 187 odsłon | Marek Oratowski

AKTUALIZACJA

Efektowne, wysokie zwycięstwo odnieśli czwartoligowcy z Trzebini w sobotnim starciu z Proszowianką. Skutecznie zagrali zwłaszcza w drugiej połowie.

9
Trzebinianie rozpoczynają akcję w środku boiska

IV liga
MKS Trzebinia - MKS Nowa Proszowianka 5-0 (1-0)
1-0 Mateusz Mrożek (42), 2-0 Mateusz Mrożek (60), 3-0 Marcin Szczurek (67), 4-0 Patryk Mendela (73), 5-0 Mateusz Marszałek (90)

Trzebinia: Wróbel - Ruczyński (75. Wójcik), Martyniak, Kiczyński, Kurek, Szczurek (82. Sochacki), Stachowski, Barczyk, Mrożek, Mendela, Piskorz (85. Marszałek)
Proszowianka: Wątek - Woźniak, Wrona, Wasilewski, Fryda (75. Frączek), Przeniosło, Król, Kaczor, M. Bździuła, Manaseryan (73. Kaczmarczyk), K. Bździuła (60. Dębski)

Trzebinianie zaczeli z dużym animuszem, stwarzając sobie w pierwszych minutach kilka sytuacji. Między innymi Paweł Piskorz główkował obok bramki. Potem gospodarze już nie tak łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich. Wysoko jednak wyszli do rywali, co opłaciło się w 42. minucie. Po dograniu z prawej strony stojący w polu karnym Mateusz Mrożek płaskim strzałem przy słupku dał Trzebini prowadzenie. Gospodarze w tej części spotkania kilka razy uderzali z dystansu. Najgroźniejszy był strzał z wolnego rosłego Pawła Wasilewskiego (to brat Marcina Wasilewskiego), ale Tomasz Wróbel sobie z nim poradził.

Początek drugiej połowy zapowiadał spore emocje. Najpierw pod bramką Proszowianki Paweł Piskorz minął kilku rywali, ale jego uderzenie sparował golkiper. Niedługo potem goście przeprowadzili najgroźniejszą kontrę w całym meczu, jednak strzał Dawida Wrony bramkarz Trzebini przeniósł nad poprzeczką. Napór miejscowych w końcu  przyniósł skutek. Najpierw z dystansu trafił Mateusz Mrożek, potem Marcin Szczurek przymierzył w długi róg. Ze swojej bramki po strzale koło słupka cieszył się też Patryk Mendela. Wreszcie w ostatniej akcji meczu zmiennik Mateusz Marszałek popisał się efektownym lobem, ustalając wynik na 5-0.

- Sportową złość po przegranej z rezerwami Garbarni wyładowaliśmy na zespole Proszowianki. W środę gramy finał Pucharu Polski z Ciężkowianką, a w weekend czeka nas starcie z rezerwami Puszczy Niepołomice, w którym liczę na pierwsze punkty na wyjeździe - powiedział trener trzebinian Szymon Stawowy.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z tego meczu.

Clepardia Kraków - KS Chełmek 1-3

Brzezina Osiek - LKS Żarki 0-0
MKS Libiąż - Team Sport Hejnał Kęty 0-4
LKS Gorzów - Kalwarianka Kalwaria 5-1

UKS SP Dulowa - Zagórzanka Zagórze 2-3
Błyskawica Myślachowice - Fablok Chrzanów 4-6

Tempo Płaza - Lgota 3-4
Korona Mętków - Zryw Brodła 5-1