Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Piłkarze Gromca lepsi od Żarek. Strzelili dwie piękne bramki (WIDEO, ZDJĘCIA)

12.09.2020 20:55 | 0 komentarzy | 2 536 odsłony | Marek Oratowski

Zespół Gromca mimo osłabień w linii obrony pokonał w sobotę rywali z Żarek. Derby były zacięte, a ich ozdobą okazały się dwa gole zdobyte z dystansu.

0
Piłkarze  Gromca lepsi od Żarek. Strzelili dwie piękne bramki (WIDEO, ZDJĘCIA)
Piłkarze Gromca (w zielonych strojach) w akcji ofensywnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

PIŁKA NOŻNA

IV liga

KS Chełmek - Unia Oświęcim 1-2

Klasa okręgowa - Chrzanów
LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec 2-4 (1-1)

0-1 Bartosz Palka (30), 1-1 Bartłomiej Kurzak (45), 1-2 Bartosz Palka (46), 1-3 Artur Szlęzak (71), 2-3 Zbigniew Horawa (73), 2-4 Kamil Chylaszek (90)

Żarki: Madeja - Szafran, Jesionowski, Horawa, Osadziński (72. Patyk), Ondrejko, Knapik, Wierzba, Ślósarz (28. Żegleń), Kurzak, Miziołek (74. Cygan)
Gromiec: Księżarczyk - Pactwa, Zajas, Zmarzły, Prokop, Bogacz, Szlęzak, Piegzik, Zejma, Boratyński, Palka

Goście zaczęli strzelanie po pół godzinie gry po lobie w pole karne. Bramkarz źle się ustawił do górnej piłki, którą przejął Bartosz Palka. Co prawda gospodarze reklamowali, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej, ale sędzia wskazał na środek boiska. Wyrównał z wolnego w ostatniej akcji pierwszej odsłony Bartłomiej Kurzak. Jednak już w pierwszym ataku po przerwie Bartosz Palka uderzył z 10 metrów pod poprzeczkę i goście znów prowadzili. Na 3-1 pięknym uderzeniem z dystansu podwyższył grający trener Artur Szlęzak. Co prawda niedługo potem Zbigniew Horawa zdobył kontaktowego gola, a miejscowi mieli nawet dobrą okazje do wyrównania. Jednak w końcówce kropkę nad „i' postawił zmiennik w zespole Gromca Kamil Chylaszek, który bardzo ładnie przymierzył z dystansu.

- Przed meczem wypadło mi ze składu trzech podstawowych obrońców. Jednak zwłaszcza w drugiej połowie zagraliśmy naprawdę dobrze, bo pierwsza była w naszym wykonaniu trochę bojaźliwa - skomentował Artur Szlęzak, grający trener gości.

- Gromiec to najlepszy zespół, z jakim dotąd graliśmy. Rywale byli jednak od nas piłkarsko lepsi, choć mieliśmy na tyle dużo sytuacji, że mogliśmy się pokusić o remis. Duże kontrowersje były przy pierwszym golu. Po bramce straconej zaraz na początku drugiej połowy rywale rozwinęli skrzydła, a my się trochę podłamaliśmy - analizował Mateusz Mrózek, trener Żarek.

Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno - LKS Gorzów 0-3

Klasa A - Chrzanów
Fablok Chrzanów - Tęcza Tenczynek 5-1
MKS Alwernia - SPRiN Regulice 2-4
LKS Ciężkowianka Jaworzno - Błyskawica Myślachowice 1-3

Start Kamień - UKS SP Dulowa 8-2
Zagórzanka Zagórze - Unia Kwaczała 1-2
Wisła Jankowice - Wisełka Rozkochów 4-1

Klasa A - Oświęcim
LKS Bobrek - Pogórze Gierałtowice 1-1

Klasa A - Kraków
Świt Krzeszowice - Tęcza Piekary 2-2