Trzebinia wygrała w dziesiątkę z Chełmkiem (WIDEO, ZDJĘCIA)

05.09.2020 15:15 | 5 komentarzy | 5 731 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 22:30

AKTUALIZACJA

W sobotnim starciu z Chełmkiem piłkarze MKS Trzebinia wygrali trzeci mecz w sezonie po trafieniu Patryka Mendeli. Musieli zmienić taktykę po tym, jak w drugiej połowie czerwony kartonik zobaczył Paweł Piskorz.

5
Przy piłce zawodnik MKS-u Kamil Stachowski

IV liga - grupa zachodnia

MKS Trzebinia - KS Chełmek 1-0 (0-0)
1-0 Patryk Mendela (76)

MKS: Wróbel - Mrożek, Martyniak, Kiczyński, Wójcik (72. Ruczyński), Stachowski, Barczyk (77. Pająk), Szczurek (72. Sochacki), Kurek, Mendela (89. Marszałek), Piskorz
Chełmek: Przewoźnik - Nędza (60. Łaski), Sidor, Chylaszek (77. Pędrys), Kukiełka, Palarczyk, Nagi, Kustra, Hankus (66. Wykręt), Majka, Stankiewicz

Gracze Chełmka podbudowani wygraną z Andrychowem mieli nadzieje na trzecie zwycięstwo w lidze. Jednak to gospodarze w pierwszej odsłonie mieli więcej z gry, ale zabrakło im skuteczności. Między innymi nie pilnowany w polu karnym Patryk Mendela uderzył z woleja, ale bramkarz gości był na posterunku. Od 57. minuty miejscowi musieli zmienić taktykę, bo Paweł Piskorz zobaczył czerwoną kartkę (w konsekwencji dwóch żółtych). Goście wyczuli swoją szansę, jednak nie mogli przebić się przez defensywę trzebinian. Za to w 76. minucie zmiennik Łukasz Sochacki urwał się kilku rywalom na prawej stronie i dograł do Patryka Mendeli, a ten uderzył do siatki przy słupku. MKS prowadził 1-0. Goście kilka razy byli bliscy wyrównania. Najlepszą okazję zmarnował Jakub Wykręt, który w 84. minucie z 10 metrów trafił prosto w bramkarza. Chwilę wcześniej golkiper MKS-u Tomasz Wróbel popisał się udaną interwencją, gdy z wolnego uderzał Dawid Nagi.

- Szkoda, że zabrakło nam chłodnej głowy, by wykorzystać sytuacje stworzone w końcówce. Dostaliśmy lekcję pokory. Po ostatnich dobrych wynikach pomyśleliśmy, jaką to nie jesteśmy już dobrą drużyną. Mam duże pretensje o to, że przegraliśmy ten mecz mentalnie - skomentował trener gości Paweł Sidorowicz.

- Chcieliśmy zmazać plamę po meczu z Kocmyrzowem. Tym razem było widać u wszystkich mobilizację. Wyciągnęliśmy wnioski, choć czerwona kartka skomplikowała nam sytuację. Musieliśmy się przestawić na grę z kontry i jedna z nich przyniosła nam efekt - stwierdził po końcowym gwizdku Szymon Stawowy, trener MKS-u.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z meczu, który oglądało około 250 kibiców.

LKS Żarki - LKS Gorzów 3-4
Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno - MKS Libiąż 0-3

Tęcza Tenczynek - LKS Ciężkowianka Jaworzno 1-4
Wisełka Rozkochów - Wolanka Wola Filipowska 0-5

Ruch Młoszowa - KS Nadwiślanka Okleśna 1956 2-3
Jutrzenka Ostrężnica - Zryw Brodła 1-5