Fablok gromi, Mętków trwoni (ZDJĘCIA, WIDEO)

23.08.2020 19:43 | 0 komentarzy | 4 779 odsłony | Marek Oratowski

W niedzielę najwięcej goli padło w meczu w Zalasiu, w którym Fablok wygrał aż 9-0. Komplet punktów na inaugurację B-klasy wywalczyła Młoszowa, ogrywając Mętków.

Korona Mętków - Ruch Młoszowa 1-4 (1-1)
0-1 Patryk Kolmajer (18), 1-1 Robert Bogacz (20), 1-2 Oskar Porębski (57), 1-3 Dawid Chechelski (74), 1-4 Patryk Kolmajer (87)

Mętków: Szelichiewicz - Bulek, Cudak, Lelito, Paliwoda, Pieczonka, Poznański, Wojtaczka (34. Paleczny), Bogacz, Piegzik, Policht

Młoszowa: Bednarczyk, Pstrucha, Kłeczek, Dym, Czub, Krauz (70. Konieczny), Dziedzic, Porębski (80. Dudek), Kolmajer, Wideł (65. Chechelski), Zając

W 18. minucie Patryk Kolmajer wykorzystał podanie z wrzutu z autu Szymona Dyma i goście prowadzili. Gospodarze szybko wyrównali po tym, jak Robert Bogacz trafił do siatki w długi róg.

Po przerwie Korona miała swoje okazje (m.in. Rafał Bulek uderzył z wolnego w poprzeczkę), ale gole po oskrzydlających akcjach strzelali tylko goście. W końcówce kontuzji kolana doznał Dawid Chechelski z Ruchu, który nie mógł z kolegami zatańczyć na środku po zwycięstwie.

- My trafialiśmy prosto w bramkarza, a rywale znajdowali sposób na pokonanie naszego nowego bramkarza Huberta Szelichiewicza. Trochę mało osób przychodzi na treningi i brakuje nam zgrania - stwierdził Robert Bogacz, strzelec jedynego gola dla Korony.

- Cieszymy się, że w końcu gramy o punkty. Po wygranej z Mętkowej niestety nie pójdziemy za ciosem, bo w drugiej kolejce pauzujemy - stwierdził Paweł Pstrucha, szkoleniowiec Ruchu.

Z kadry Młoszowej odszedł Jakub Kłeczek (na wypożyczenie do juniorów MKS Trzebinia) oraz Tymoteusz Czarnik (do Błyskawicy Myślachowice). Nowe twarze to Piotr Dziedzic (z Lgoty) i Marek Wideł (z Dulowej).