Lekkoatletów z Trzebini dekorowała medalistka olimpijska

22.08.2020 20:00 | 0 komentarzy | 3 703 odsłony | Marek Oratowski

Dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal zdobyli w sobotę zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia podczas Memoriału Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka o Puchar Prezydenta Chorzowa i Puchar Haliny Richter-Góreckiej.

0
Medaliści z Trzebini na stadionie w Chorzowie, fot. udostępnione przez Ewę Sierkę

Zawody odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Wystartowało w nich 380 zawodników, w tym dziesięciu Victorii Trzebinia.

Bezkonkurencyjna w skoku wzwyż okazała się Małgorzata Jaśkaczek. Ustanowiła „życiówkę" wynikiem 1.55 m (III klasa sportowa). Na 1.60 m minimalnie strąciła. W dysku 14-letnia Martyna Śledzińska wynikiem 30.09 m zajęła pierwsze miejsce. Kamil Petka zdobył trzy srebrne medale (w skoku wzwyż, rzucie dyskiem i 200 m ppł.) Brązowy medal w skoku wzwyż zdobył Artur Łapcik.

Zawodników na podium dekorowała dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich w sztafecie 4 x 100 metrów Halina Richter-Górecka.

„Życiówkę" w pchnięciu kulą ustanowiła 12-latka Daria Kumala. Z wynikiem 8.64 m zajęła czwarte miejsce. Paulina Westenholc też zrobiła życiówkę na 200 m - 29.15 s.

- Osiągane przez zawodników wyniki to efekt zaanagażowania i systematycznej ciężkiej pracy na treningach jak i wsparcia dla naszego klubu ze strony lokalnych firm jak Polskok Chrzanów, Orlen Południe, Veolia Południe, Górka Cement, Duhabex, H2O Trzebinia, Gminy Trzebinia oraz Starostwa Powiatowego w Chrzanowie. Jestem przekonana, że niedługo ci młodzi zawodnicy osiągną jeszcze większe sukcesy. Jutro ponowne starty, tym razem w Krakowie - informuje trener Ewa Sierka.