Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Zmiany w strefach żółtych i czerwonych w Polsce. Na Cypr i do Egiptu z badaniem

13.08.2020 13:26 | 0 komentarzy | 3 996 odsłony | Alicja Molenda

AKTUALIZACJA

W kilku krajach, np. w Norwegii, Polska jest krajem "czerwonym". Warto sprawdzić przed wyjazdem, czy w miejscu naszego pobytu w kraju i zagranicą obowiązują jakieś rygory związane z COVID-19.

0
Zmiany w strefach żółtych i czerwonych w Polsce. Na Cypr i do Egiptu z badaniem
Wakacje pod palmami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"czerwonej" strefie w Polsce od piątku będą się znajdować powiaty: nowosądecki i miasto Nowy Sącz (woj. małopolskie), rybnicki, miasto Rybnik, wodzisławski, Ruda Śląska, Jastrzębie Zdrój (które do tej pory było w strefie żółtej) w województwie śląskim, ostrzeszowski w województwie wielkopolskim i wieluński w województwie łódzkim.

Natomiast strefa żółta będzie obejmować powiaty: w województwie śląskim - pszczyński (był w czerwonej), cieszyński, Żory, a także wieruszowski z woj. łódzkiego oraz powiaty, które do tej pory były w strefie zielonej: raciborski (Śląsk), limanowski i nowotarski (oba z woj. małopolskiego), grajewski (woj. podlaskie), Biała Podlaska (woj. lubelskie). Powiat tatrzański jest na tzw. liście ostrzegawczej.

Do 28 sierpnia przedłużony został zakaz lotów z Polski do 44 państw, m.in. do USA, Chin, RPA, Rosjii, Izraela, Mołdawii, Czarnogóry, Serbii. Od piątku polecimy już za to do Szecjii, Portugalii, Egiptu.

14-dniowej kwarantanny wymagają za to od Polaków Norwegia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia. W tych państwach pod względem epidemiologicznym, ze względu na liczbę zachorowań, jesteśmy traktowani jako kraj "czerwony". Ale nie tylko my.

Cypr wymaga wyniku badania na obecnośc COVID-19 wykonanego 72 godziny przed wylotem. Wymóg taki wprowadza też Egipt.

Wybierając się za granicę warto więc na bieżąco śledzić zmieniające się wymagania.