Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Ślub i wesele w dobie koronawirusa

07.08.2020 11:03 | 0 komentarzy | 954 odsłony | red

Materiał promocyjny

Dowiedz się, ilu gości możesz maksymalnie zaprosić i kto na weselu musi nosić maseczki.

0
Ślub i wesele w dobie koronawirusa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dystans społeczny na weselu - jakie są nowe zasady

Zgodnie z nowymi przepisami w weselu może uczestniczyć ograniczona liczba gości. Na chwilę obecną to maksymalnie 150 osób. Goście powinni zachować również dystans społeczny. Co to dokładnie oznacza na weselu? Przy stoliku powinny siedzieć tylko osoby należące do jednej rodziny albo mieszkające razem. Liczba osób przy stoliku nie powinna przekraczać dziesięciu. Stoliki nie powinny też znajdować się blisko siebie. Odległość powinna wynosić minimum dwa metry. Niezależnie od tego, gdzie organizujesz wesele Kraków, Tarnów czy będzie to inne miasto, ważne aby poinformować gości o konieczności dystansu na weselu. Goście nie powinni też zmieniać stolików czy dosiadać się do siebie w trakcie imprezy. Osoby niespokrewnione muszą zachować dwa metry odległości. Szalone tańce nowo poznanych osób nie powinny mieć więc miejsca dla wspólnego bezpieczeństwa gości.

Wesele Kraków - maseczki oraz środki dezynfekujące

Maseczki w trakcie wesela są obowiązkowe tylko u obsługi. Powinni je mieć barmani, kelnerzy i inni pracownicy obiektu. Natomiast nie są one wymagane u gości. Inaczej wygląda sprawa dezynfekcji. Sale weselne Kraków powinni być regularnie odkażane w trakcie imprezy. Dotyczy to przestrzeni wspólnych, często dotykanych, jakimi są poręcze, klamki oraz wszelkie uchwyty. O dezynfekcję muszą zadbać też sami goście. Płyny dezynfekcyjne powinny być rozmieszczone przy wszystkich punktach wspólnych, jakie ma sala na wesele. Kraków, Warszawa, Łódź, plenerowo czy w środku - niezależnie od miejsca i formy wesela, przed wejściem do pomieszczeń czy toalet muszą znajdować się środki do dezynfekcji. Przed imprezą należy poinformować wszystkich gości o konieczności korzystania z nich. Dobrze, aby znajdowały się one też na stolikach. Wesele w Krakowie będzie wtedy bezpieczniejsze.

Sale weselne Kraków - rozplanowanie oraz wybór

Masz szczęście, jeśli dopiero oglądasz lokale na wesele. Kraków ma bardzo duży wybór miejsc, w różnych przedziałach cenowych, dlatego możesz wybrać takie, które idealnie spełni normy bezpieczeństwa w trakcie pandemii. Sala powinna być większa niż standardowo, aby umożliwiła zachowanie odpowiednich odległości. Niezwykle ważna jest jej wentylacja. Nie może mieć zbyt mało okien, być zbyt ciepła, zbyt zimna. Podczas wesela należy zadbać o dobry i stały przepływ powietrza, czyli regularne wietrzenie sali. Natomiast należy unikać klimatyzacji. Warto wziąć też pod uwagę to, że według nowych zasad zakazane są wszelkie punkty samoobsługowe. Dlatego na weselu nie może być szwedzkiego stołu, kącika z kawą, słodkościami czy wiejskiego stołu. Wszystkie takie miejsca muszą być obsługiwane przez kelnera, a goście nie mogą sobie sami nakładać jedzenia. Podobnie jest ze stoiskiem z drinkami. Weź to także pod uwagę planując kosztorys, bo każde takie stanowisko będzie bowiem wymagało zatrudnienia dodatkowej osoby do jego obsługi. Więcej o organizacji wesela, nie tylko w dobie koronawirusa i tym, jakie fajne lokale na wesele Kraków posiada przeczytasz w artykule: "Jak zorganizować wesele w Krakowie? Zacznij od wyboru sali weselnej”.

Materiał promocyjny