Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Chrzanów będzie zakładał łąki kwietne

02.08.2020 20:30 | 9 komentarzy | 3 281 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Nastała moda na bioróżnorodność. Trochę wymuszona przez naturę. Coraz więcej miast zakłada łąki kwietne. Dołącza do nich Chrzanów.

9
Chrzanów będzie zakładał łąki kwietne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiosną władze Chrzanowa ogłosiły, że chcą zakładać łąki kwietne i opublikowały ankietę na ten temat na portalu społecznościowym. Odzew był spory. Na ankietę odpowiedziało ponad 6,7 tys. mieszkańców, wskazując 31 lokalizacji. Niektóre z zaproponowanych terenów nie są własnością gminy Chrzanów np. nasypy kolejowe, zjazdy na autostradę, niektóre pasy drogowe. Tam łąki kwietne nie powstaną. Ale kilka propozycji zostanie uwzględnionych.
- Lokalizacje planowanych łąk kwietnych rozważane są na osiedlu Niepodległości (teren za garażami przy ulicy Niepodległości do rzeki Chechło oraz teren wzdłuż ulicy Szpitalnej za ogrodzeniem placu targowego), na osiedlu Młodości (część terenu pomiędzy ulicą Pogorską i Kalinową), osiedlu Północ-Tysiąclecie (część  terenu wzdłuż ulicy Zielonej przed garażami) - informuje Jolanta Zubik, wiceburmistrz Chrzanowa.

Kiedy w Chrzanowie powstaną takie łąki? Jakie korzyści mogą przynieść miastu?  Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu „Przełomu".