Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Awantura o PSZOK. Na koniec przyjechała policja (WIDEO)

09.07.2020 18:49 | 11 komentarzy | 6 976 odsłon | Agnieszka Filipowicz

To miało być tylko spotkanie informacyjne dotyczące nowej lokalizacji PSZOK w Trzebini. Zamknięty w ostatnich dniach na dawnym składowisku śmieci przy Piłsudskiego punkt selektywnej zbiórki odpadów, związek planował przenieść na ul. Lipcową. Spotkanie zakończyło się przyjazdem policji.

11
Awantura o PSZOK. Na koniec przyjechała policja (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przypomnijmy: trzebiński PSZOK przy Piłsudskiego został zamknięty po kontroli WIOŚ i wszczęciu postępowania przez prokuraturę. Nie spełniał bowiem wymogów ochrony przeciwpożarowej ani nie miał uregulowanego dojazdu. Nową lokalizację zaproponowano przy ul. Lipcowej na działce po ZSO Górka, którą zakupiło obsługujące PSZOKI w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI z Krakowa.

Gdy informacja na temat pojawiła się w sieci, mieszkańcy tej okolicy zaalarmowali przewodniczącą Rady Osiedla Centrum Marzenę Jewułę. Dziś po południu na zorganizowane przez nią spotkanie przyjechał szef związku komunalnego i dwóch radnych, notabene - nie będących przedstawicielami gminy w związku. Burmistrz nie dojechał. Gorąca dyskusja o PSZOK zakończyła się przyjazdem policji. Prawdopodobnie zawezwał ją na miejsce jeden z mieszkańców, który chciał zwrócić uwagę na stan znajdujących się tu kontenerów.

Więcej w najbliższym wydaniu „Przełomu".