Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Świadectwa rozdane. Nie było uroczystości

26.06.2020 10:02 | 0 komentarzy | 2 579 odsłony | Marek Oratowski

Jak zwykle na zakończenie roku szkolnego uczniowie przyszli w piątek do szkół odświętnie ubrani. O tym, że trwa epidemia, przypominały maseczki i konieczność trzymania dystansu.

0
Świadectwa rozdane. Nie było uroczystości
Świadectwo odbiera na korytarzu jeden zuczniów klasy 3 d z II LO w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na sytuację, dyrektorzy poszczególnych szkół wyznaczyli określone godziny odbioru dokumentu dla danej klasy czy grupy lub pojedynczego ucznia. Ministerstwo dało też możliwość odbioru przez ucznia świadectwa w innym dniu niż 26 czerwca. Wszystko zależało od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła i jakie ma warunki.

Uczestniczyliśmy w zakończeniu roku szkolnego w II LO w Chrzanowie. Tam co godzinę uczniowie trzecich klas spotykali się na korytarzu z dyrektorem i wychowawcą. Dostali świadectwa, a niektórzy odebrali też wyróżnienia.

- Z jednej strony cieszę się, że zakończyliśmy edukację w liceum cali i zdrowi. Z drugiej jest lekki niedosyt, że nie mogliśmy tego zrobić, jak prawdziwa klasa, tylko w takich specyficznych okolicznościach. Wyniki matury w sierpniu pokażą, czy wszystko się udało. Jestem dobrej myśi - powiedział Wojciech Grudziński z Libiąża, uczeń klasy 3 d.

Podczas wakacji ma zamiar jak wcześniej trenować piłkę nożną.

- Trzymajcie kontakt ze sobą. Może się razem spotkamy w lepszych czasach, już bez tych odstępów - powiedział na koniec wychowawca klasy Mirosław Kikla, który od uczniów dostał na pożegnanie kwiaty.

Od września edukacja ma już być prowadzona w formie stacjonarnej, a nie zdalnej, co w czwartek zapowiedział premier.