Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Piesi przeciskają się między parkującymi samochodami

17.06.2020 16:00 | 6 komentarzy | 4 057 odsłony | Marek Oratowski

Mieszkańcy nie mogą swobodnie korzystać z nowego przejścia dla pieszych przy ulicy Kubusia Puchatka na chrzanowskim osiedlu Północ. Życie utrudniają im kierowcy parkujący tam niezgodnie z przepisami.

6
Piesi przeciskają się między parkującymi samochodami
Taki obrazek często oglądają mieszkańcy przechodzący po pasach przy ulicy Kubusia Puchatka, fot. udostępnione przez czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przejście działa od kilku tygodni. Jest uczęszczane, bo w pobliżu są bloki, pawilony handlowe oraz przychodnia zdrowia. Niestety, zwykle nie można tutaj spokojnie przejść, bo na chodniku przy pasach stoją samochody. Kierowcy ryzykują mandaty, ale dalej łamią przepisy - alarmuje jeden z mieszkańców, proszący o zachowanie anonimowości.

Zrobił zdjęcia wielu pojazdów stojących na chodniku. Na skutek częstych zgłoszeń, policjanci mają to miejsce na uwadze. Gdy byliśmy przy przejściu, w pobliżu właśnie przejechał patrol.

Jak przypomniał radny Krzysztof Brandys na swoim profilu na Fb, kierowcy mogą w tamtym miejscu łamać aż dwa przepusy mówiące o "zakazie przejeżdżania wzdłuż po przejściu dla pieszych oraz zakazie parkowania na chodniku 4-ma kołami i pozostawieniu pieszym przestrzeni nie mniejszej niż 1,5 metra szerokości chodnika".