Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kiedy otworzą się kina w powiecie chrzanowskim?

05.06.2020 06:20 | 1 komentarz | 2 725 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Po trzymiesięcznej przerwie kina mogą wznowić swą działalność od 6 czerwca. Jutro swe podwoje otworzy na razie tylko jedno z trzech kin w powiecie chrzanowskim - libiąskie Ale!Kino. W Trzebini i Chrzanowie kina przyjmą widzów w późniejszych terminach.

1
Kiedy otworzą się kina w powiecie chrzanowskim?
Przez ostatnie trzy miesiące kina były nieczynne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas seansów będzie obowiązywał reżim sanitarny. Z rozporządzenia ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego wynika, że klienci kin podczas seansów będą musieli zakrywać usta i nos. W sali kinowej zajęta będzie mogła być maksymalnie połowa miejsc. Według wytycznych, rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Wymóg zachowania odstępu między widzami nie będzie dotyczył rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób, które razem mieszkają, a także widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Jako pierwsze w powiecie startuje kino w Libiążu. Od 6 czerwca można będzie w nim obejrzeć „365 dni", „Swingersów" oraz film animowany „Naprzód". Jak zapewnia dyrektorka Libiąskiego Centrum Kultury Teresa Wojciechowska, kino jest przygotowane, by spełnić wymogi reżimu sanitarnego. Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią, widzowie będą wchodzić do kina jednym wejściem - od strony Zespołu Szkół, a wychodzić innym.

W Trzebini kino jeszcze przygotowuje się technicznie do wznowienia działalności. Jak zapowiada jego kierownik Tomasz Shevchuk, pierwsze seanse prawdopodobnie odbędą się 13 czerwca. Najpóźniej otworzy swe podwoje chrzanowska Sztuka ze względu na trwający remont holu kina.
- Prawdopodobnie wznowimy działalność w ostatni weekend czerwca - mówi Konrad Wicher, kierownik promocji i organizacji widowni MOKSiR w Chrzanowie.