Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Dziś Światowy Dzień Roweru. Wyskoczcie na wycieczkę

03.06.2020 13:00 | 3 komentarze | 1 318 odsłona | Marek Oratowski

W środę 3 czerwca mogą świętować wszyscy rowerzyści. Ta grupa jest coraz liczniejsza, bo cyklistami są aktywne osoby w różnym wieku i wielu profesji.

3
Dziś Światowy Dzień Roweru. Wyskoczcie na wycieczkę
Andrzej Odrzywołek od 30 lat systematycznie kręci kilometry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypadający 3 czerwca Światowy Dzień Roweru to bardzo młode święto. Został ustanowiony w 2018 roku przez zgromadzenie ONZ. Przyczynił się do tego były kolarz polskiej kadry olimpijskiej, profesor socjologii w Montgomery College w Rockville Leszek Jan Sibilski. Był on głównym promotorem święta na forum ONZ.

Na ziemi chrzanowskiej także nie brakuje fanów dwóch kółek.

- Na rowerze nauczyłem się jeździć stosunkowo późno, gdy miałem kilkanaście lat. Jednak od tego czasu robię to systematycznie. Zachęcam wszystkich do tej formy rekreacji. Mamy gdzie jeździć po okolicy. Na początek można zacząć od Puszczy Dulowskiej, czy Grobli. Osobiście często wybieram trochę dłuższe trasy. Moja ulubiona to ta w rejon zapory w Świnnej Porębie. Rocznie robię od 4 do 7 tysięcy kilometrów - mówi Andrzej Odrzywołek ze Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów, którego spotkaliśmy w Puszczy Dulowskiej. Marzy mu się jeszcze, by w powiecie chrzanowskim powstało więcej dróg rowerowych.

Warto czynnie poświętować i korzystając z ładnej pogody wybrać się na przejażdżkę na dwóch kółkach. Pochwalcie się swoimi zdjęciami na rowerach na Fb.