Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Przedszkola i szkoły otwarte. Frekwencja mizerna

27.05.2020 10:00 | 2 komentarze | 2 113 odsłony | Marek Oratowski

Niewielu uczniów przychodzi do szkół i przedszkoli w gminie Libiąż, które od niedawna wznowiły działalność.

2
Przedszkola i szkoły otwarte. Frekwencja mizerna
Dzieci wróciły do przedszkoli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Frekwencja w przedszkolach działających od 18 maja jest niewielka. Do przedszkola nr 4 zapisanych zostało 11 dzieci, przedszkola w Żarkach - 7 dzieci, przedszkola nr 1 - 5 dzieci, przedszkola nr 3 - 5 dzieci, przedszkola nr 2 - 1 dziecko. Żaden z rodziców nie zapisał na razie dziecka do przedszkola w Gromcu.

Ze względów bezpieczeństwa z sal usunięte zostały przedmioty i sprzęty, których nie da się skutecznie wyprać lub zdezynfekować. Ograniczona jest liczba zabawek, a przed rozpoczęciem zajęć każdemu maluchowi mierzona jest temperatura.

Od 25 maja zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi w klasach I-III organizują szkoły podstawowe. Udział w zajęciach jest dobrowolny i zależy od decyzji rodziców.

- Przez dwa dni we wszystkich szkołach pojawiło się kilkunastu uczniów. Do niektórych nie przyszedł żaden, jak w szkole w Gromcu - informuje burmistrz Jacek Latko.

We wszystkich szkołach podstawowych uczniom klas VIII zostały także od 25 maja zapewnione konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.