Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Piękna inicjatywa przyniosła efekty

23.05.2020 14:00 | 3 komentarze | 3 148 odsłony | Ewa Solak

Ponad 48 tysięcy złotych są warte dary jakie już przekazała szpitalowi i innym jednostkom grupa Widzialna Ręka Chrzanów. Stało się to dzięki zbiórkom, jakie przeprowadzono wśród mieszkańców.

3
Piękna inicjatywa przyniosła efekty
Agnieszka Dyda w ośrodku Opiekuńczo-Leczniczym dla Przewlekle Chorych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Chrzanowie. FOT. z archiwum Agnieszki Dydy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupę Widzialna Ręka Chrzanów założyła w połowie marca Agnieszka Dyda. Wkrótce dołączyli do niej Katarzyna Żak, Marcin Odrzywołek i jedna anonimowa osoba.

- Przez cały okres zbiórek pomagali nam strażacy z OSP Chrzanów i OSP Moczydło. Bardzo nam pomógł Grzegorz Michalczyk - szef Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz Sabina Bochenek i Danuta Klamka z Libiąża. Panie zajmowały się zbiórkami u siebie w mieście - wylicza Agnieszka Dyda.

W sumie obdarowano nie tylko chrzanowski szpital, ale także Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego, chrzanowską noclegownię, DPS w Bobrku, Zakład Opiekuńczo Leczniczy dla Przewlekle Chorych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Chrzanowie, chrzanowski ośrodek opiekuńczy dla mężczyzn wymagających opieki.

Oprócz darów rzeczowych zorganizowano zbiórkę pieniężną na stronie zrzutka.pl dla chrzanowskiego szpitala. Uzbierano ponad 15 tys. zł, za co kupiono kolejne środki higieniczne oraz ochronne.

- Razem ze „zrzutką" przekazaliśmy rzeczy o wartości około 48 tysięcy - podsumowuje Agnieszka Dyda.
O szczegółach zbiórek przeczytacie w najbliższym wydaniu „Przełomu"