Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BOLĘCIN. Stadnina Reya na sprzedaż

04.10.2011 20:47 | 14 komentarzy | 15 633 odsłon | red
Mikołaj Rey, prezes Klubu Jeździeckiego Szarża, jest zmuszony zrezygnować z dalszego prowadzenia we wsi ośrodka jazdy konnej. Stadninę wystawił na sprzedaż. Wycenił ją na 2 mln zł.
14
BOLĘCIN. Stadnina Reya na sprzedaż
Mikołaj Rey chętnie nadal prowadziłby ośrodek jazdy konnej. Nie ma jednak na to pieniędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mikołaj Rey zdecydował się na sprzedaż, bo ma problemy finansowe. Jednak nie tylko brak pieniędzy zawyżył na jego decyzji. Rezygnuje, bo - jak twierdzi - władze miasta są mu nieprzychylne.

- Najpierw podniesiono mi podatek od nieruchomości. Potem odmówiono dotacji z budżetu gminy na prowadzenie działalności szkoleniowej klubu - wylicza Mikołaj Rey.

Przysłowiowym gwoździem do trumny jest decyzja burmistrza o nieprzedłużeniu Szarży umowy dzierżawy gruntu w sąsiedztwie Gliniaka. Bez tego skrawka ziemi, jak dowodzi Rey, trudno mu będzie szkolić i organizować zawody w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Burmistrz Trzebini tłumaczy, że umowy nie przedłużył, bo tego oczekiwali od niego mieszkańcy Bolęcinia.

- Żaden prywatny przedsiębiorca nie może blokować dostępu do Gliniaka. Tym bardziej, że we wsi znaleźli się ludzie, którzy chcą go zagospodarować - zaznacza Stanisław Szczurek.

Umowa z gminą wygasa w czerwcu przyszłego roku. Jak długo klub jeździecki będzie działał, tego nie wiadomo. Nowy nabywca nieruchomości jeszcze się nie znalazł.

Więcej w najbliższym numerze "Przełomu".
(AJ)