Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Jak uniknąć raka?

05.10.2011 20:57 | 1 komentarz | 6 016 odsłon | red
Amazonki zapraszają w czwartek, 6 października, do Domu Kultury Sokół na seminarium na temat profilaktyki i leczenia raka piersi.
1
TRZEBINIA. Jak uniknąć raka?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Amazonki zapraszają w czwartek, 6 października, do Domu Kultury Sokół na seminarium na temat profilaktyki i leczenia raka piersi.

Jeszcze kilka lat temu Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Chrzanowskiej organizowało w październiku, czyli miesiącu profilaktyki raka piersi, marsze gromadzące osoby z przypiętą różową wstążką.

- Doszłyśmy jednak do wniosku, że to za mało. Dlatego teraz organizujemy spotkania edukacyjne - mówi Anna Czyż, prezes stowarzyszenia.
Tegoroczne seminarium rozpocznie się 6 października o godz. 13 w sali kinowej Domu Kultury Sokół w Trzebini. Radioterapeuta z Instytutu Onkologii w Krakowie dr n. med. Piotr Brandys opowie o profilaktyce i leczeniu raka piersi. Drugi wykładowca lek. med. Katarzyna Zygmunt podzieli się wiedzą na temat masażu limfatycznego. O metodzie samobadania piersi porozmawia z zebranymi Barbara Galus. Przewidziano także panel dyskusyjny.

- Liczę, że sala zapełni się osobami chcącymi uzupełnić wiedzę na temat raka, który wciąż jest niestety dla wielu tematem tabu. Tymczasem z tej ciężkiej choroby można wyjść. A dzisiejsze metody leczenia, czy rekonstrukcji piersi są coraz doskonalsze - tak Anna Czyż zachęca do udziału w seminarium zatytułowanym "Policzmy się z rakiem".

Przypomnijmy, że członkinie stowarzyszenia pełnią co poniedziałek dyżury w chrzanowskim szpitalu. W pokoju nr 109 można je spotkać w godz. 15-17. W ostatni wtorek miesiąca amazonki w tych samych godzinach dyżurują w lokalu w Trzebini w budynku Rynek 18.
(MOR)